İngilizce kurs önerisi

spinozapsinoza

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Diyarbakır
Arkadaşlar 15 yaşında 10. sınıf öğrencisiyim. Bu yaşıma kadar okulla, yarım bıraktıım bazı kurslarla, filmlerle az bir İngilizce biliyorum ama bunu çok daha ileriye taşımak istiyorum. Öncelikle yüz yüze kurs almak isterim ama 5.000 TL gibi bir fiyat söylediler ve maalesef bana biraz fazla geldi. Bu yüzden evde öğrenmeye karar verdim. Fakat internette onlarca kurs var, hangisinden başlayacağıma karar veremedim. Tavsiyeniz nedir? Kurslar Udemy üzerinden çok pahalı değilsede olabilir.
  • Haluk Tatar'ın videoları ile kendini ilerleten oldu mu?
  • Bu iş evden halledilir mi?
  • Hedefim lise son sınıfa kadar İngilizce'yi B1 veya B2 seviyesine getirmek, yapabilir miyim?

İngilizce ile ilgili Youtube'da bulamayıp Udemy'de bulacağın hiçbir bilgi yok. 40 Liraya 6 saatlik video yükleyip uçuk kaçık açıklamalar yazan kurslardan uzak durmakta fayda var. Kursa gitmeden ilerletmek zor ancak imkansız değil. Disiplin ve kontrol mekanizması olması gerekiyor. Okuldaki İngilizce öğretmeninden geri dönüşler alarak ve onun yönlendirdiği şekilde bireysel çalışarak ilerletebilirsin. Daha meşakkatli oluyor ama oluyor. B1-B2 bunlara takılma. Zaten internette seviye tespiti adındaki testlerin hiçbirinin geçerliği yok. 4 beceride test yapmayan bir sınav seviye ölçemez. Sen 4 beceride de kendini geliştirecek aktiviteler, çalışmalar yap internetten faydalanarak. Gerisini çok düşünme. Hani hiçbir şey ama hiçbir şey yapamasan, her gün kendine 5 tane yeni kelime katsan dahi 1 yıla inanılmaz ilerlemiş olursun. Bu işin bel kemiği kelime çalışmak.

Arkadaşlar 15 yaşında 10. sınıf öğrencisiyim. Bu yaşıma kadar okulla, yarım bıraktıım bazı kurslarla, filmlerle az bir İngilizce biliyorum ama bunu çok daha ileriye taşımak istiyorum. Öncelikle yüz yüze kurs almak isterim ama 5.000 TL gibi bir fiyat söylediler ve maalesef bana biraz fazla geldi. Bu yüzden evde öğrenmeye karar verdim. Fakat internette onlarca kurs var, hangisinden başlayacağıma karar veremedim. Tavsiyeniz nedir? Kurslar Udemy üzerinden çok pahalı değilsede olabilir.
  • Haluk Tatar'ın videoları ile kendini ilerleten oldu mu?
  • Bu iş evden halledilir mi?
  • Hedefim lise son sınıfa kadar İngilizce'yi B1 veya B2 seviyesine getirmek, yapabilir miyim?

Bulunduğun yerde halk eğitim merkezine gidip ben İngilizce etütlerine katılmak istiyorum dersen sana yardımcı olurlar. Gerçek sıralarda öğretmen eşliğinde en fazla 10-15 öğrenci ile birlikte ücretsiz eğitim hakkını kullan. Hiçbir YouTube videosu ya da Udemy gerçek bir sınıf ortamının önüne geçemez.

Bulunduğun yerde halk eğitim merkezine gidip ben İngilizce etütlerine katılmak istiyorum dersen sana yardımcı olurlar. Gerçek sıralarda öğretmen eşliğinde en fazla 10-15 öğrenci ile birlikte ücretsiz eğitim hakkını kullan. Hiçbir YouTube videosu ya da Udemy gerçek bir sınıf ortamının önüne geçemez.

Maalesef yaşadığım yerde bu tarz şeyler pek yok. Talep olmadığı için sınıf açılmıyor.

Maalesef yaşadığım yerde bu tarz şeyler pek yok. Talep olmadığı için sınıf açılmıyor.

Emin misiniz hocam benim tanıdığım bu tür şeylerle sürekli ilgileniyor 10 kişi olunca açılıyor. Siz gidip konuşun isminizi numaranızı alıyorlar. Açık değilse bile bir iki ay içinde yeterli başvuru geliyor ve açıldığında size mesajla bildiriyorlar. Kasaba gibi bir yerde yaşamama rağmen sürekli bu tür kurslar açılıyor.

Başarılı bir kurs arıyorsan Aysun Uğuş bu işi iyi yapıyor. Öğretmenleri de iyi . Hergun takip ediyor, pratik yaptırıyor. Programi konuşma üzerine. 4 arkadaş özel grup dersi alıyoruz memnunuz. Eğitim almadan önce referanslar sunuyor. Biz çok memnunuz. aysunugus.com.tr

Geri
Yukarı