İngilizce kurs önerisi

Hhobo

Centipat
Daha fazla  
Bir süredir evde İngilizcemi geliştiriyorum. Stage 5 romanlar okuyacak seviyeye geldim, kurslara ihtiyaç duymuyorum ama sürecimi hızlandıracağını düşündüğüm için çok para harcamadan kurs/özel ders almak istiyorum. Bir öneriniz var mı? Ayrıca MEB'in ücretsiz kursları mevcut mu?

English Time gidebilirsiniz, ben oraya gittim zamanında öğrenmek için değil de pratik yapıp gelişmek için birebir. Sürekli İngilizce konuşuyorsunuz ve bir süre sonra ana diliniz gibi oluyor zaten.

Bir süredir evde ingilizcemi geliştiriyorum. Stage 5 romanlar okuyacak seviyeye geldim, kurslara ihtiyaç duymuyorum ama sürecimi hızlandıracağını düşündüğüm için çok para harcamadan kurs/özel ders almak istiyorum. Bir öneriniz var mı? Ayrıca MEB'in ücretsiz kursları mevcut mu?

İngilizce her yerde öğrenilir dizi oyunlar kitaplar İngilizce kursu bana göre zaman kaybı ve İngilizce öğretmenleri ingilizcenin isini bile bildiğinden emin değilim Almanca kursuna gitsen daha iyi olur.

English Time gidebilirsiniz, ben oraya gittim zamanında öğrenmek için değil de pratik yapıp gelişmek için birebir. Sürekli İngilizce konuşuyorsunuz ve bir süre sonra ana diliniz gibi oluyor zaten.
Peki özel ders mi yoksa sınıf ortamı mı daha yararlı olur sizce?

Peki özel ders mi yoksa sınıf ortamı mı daha yararlı olur sizce?
Özel ders tabii ki daha faydalı olur ama yeteri kadar pratik yapamayabilirsiniz. Sınıf ortamında birçok şey oluyor, birçok konu dönüyor ve daha çok konuşma fırsatı buluyorsunuz. Özel ders "Öğretme" amaçlı ilerlediği için pratik yapamazsınız çünkü zaten biliyorsunuz yeteri kadar. Sizin şu an pratik yaparak üstüne koymanız lazım.

İngilizce her yerde öğrenilir dizi oyunlar kitaplar İngilizce kursu bana göre zaman kaybı ve İngilizce öğretmenleri ingilizcenin isini bile bildiğinden emin değilim Almanca kursuna gitsen daha iyi olur.
Neden Almanca?

AmericanLife 7.5 ay için 25k istiyor.

Son düzenleme:
Kendim YDS paketini alıp çok faydasını gördüğüm için gönül rahatlığıyla önerebileceğim bir kurstur: ydstime.com | Online YDS-YÖKDİL-YDT Kursu

Buradan sınava yönelik değil, eksik olduğunuz noktalara göre içerik seçip çalışabilirsiniz. Her gün düzenli çalışmazsanız hiçbir faydası olmayacağının altını çiziyorum. YDS paketine düzenli çalışarak herkesin zor dediği hatta işinin ehli hocaların bile 2-3 hata yaptığı 80 sorudan 5 yanlış çıkarttım. Yine altını çiziyorum, düzenli ve günlük olarak kitapları çözüp videoları izleyerek, gerçekten çalışarak yaptım bunu. Eskiden okuduklarımı kelime eksiğim yüzünden anlamazdım şu an genel olarak her konuda bir şeyler okuyabiliyorum.

Kelime + preposition + gramer paketini alıp üstüne okuma paketini eklerseniz tadından yenmez. Benim aldığım pakette bunlara ek olarak sınava yönelik sorular ve denemeler vardı.

Geri
Yukarı