İngilizce nasıl ilerletilir?

OA_Gunes

Hectopat
Yer
Favoriten
Arkadaşlar merhaba. Sizlerden bir konu hakkında fikirlerinizi paylaşmanızı isteyecektim. Mevcut olarak yazılımla uğraşıyorum ve İngilizcemi ilerletip ileriki yıllar için yurt dışı planım var. Temel olarak İngilizceye hakimim. Bunu nasıl ilerletirim. Neler yapmam gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim :)

Arkadaşlar merhaba. Sizlerden bir konu hakkında fikirlerinizi paylaşmanızı isteyecektim. Mevcut olarak yazılımla uğraşıyorum ve İngilizcemi ilerletip ileriki yıllar için yurt dışı planım var. Temel olarak İngilizceye hakimim. Bunu nasıl ilerletirim? Neler yapmam gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim :)

Hikaye tabanlı oyunlar oynayarak

Arkadaşlar merhaba. Sizlerden bir konu hakkında fikirlerinizi paylaşmanızı isteyecektim. Mevcut olarak yazılımla uğraşıyorum ve İngilizcemi ilerletip ileriki yıllar için yurt dışı planım var. Temel olarak İngilizceye hakimim. Bunu nasıl ilerletirim? Neler yapmam gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim :)

Valorant>frankfurt 2. Ya da Growtopia adlı oyunu oyna yabancılarla konuş.

Veya Valorant'dan yabancı arkadaş edin.

Pratik. İngilizce geçen her şeye bakabilirsiniz. Benim İngilizcemi ilerletmemdeki en büyük etmen de buydu. Sosyal medyada yeni hesaplar açıp sadece İngilizce içerikleri takip ediyordum, kendim çevirmeye çalışıyordum. Onun dışında ben her ne kadar izlemeyi sevmesem de dizi ve film epey işe yarıyor diyorlar.

Ve sakın İngilizceyi "ezber yaparak" öğrenmeye çalışmayın. Bu size sadece akademik bir artı getirir, hiçbir şekilde gündelik hayatınıza yardımcı olmaz. Demek istediğim şey, yabancıların bile nadir kullandığı gramer kurallarını öğrenmek veya ezberlemek gibi. Yukarıdaki yazarların dedikleri değerlendirilmeli. Veya bir ekleme olarak bol bol okuyun. Makale de olur, çizgi roman da olur. Yeter ki okuyun.

Geri
Yukarı