İngilizce Öğrenmek/Geliştirmek

kronos0

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Bu sene üniversiteye hazırlanıyorum. Üniversitede hazırlık okumak istemiyorum. Ayrıca İngilizce'de öğrenmek istiyordum zaten. Tavsiyeleriniz nelerdir? Web sitesi, uygulama, taktik vs. önerebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
En iyi şekilde öğrenmek için anadili İngilizce olan bir ülkede minimum 2-3 yıl bulunmaktır. İmkanım yok derseniz Udemy'de ücretsiz kurslar var. Buradan ulaşabilirsiniz.
Biraz uçuk mu oldu ne? Anadili İngilizce olan ülkede 2-3 yıl olmaktan eğer böyle imkanın yoksa Udemy'e bak ilginç olmuş.

İngilizce basit bir dil. Bence en önemli şey kelime bilmek. Olabildiğince kelime öğren. Kendine kelime kutusu hazırlayabilirsin arkasında Türkçesi önünde İngilizcesi vs. Kelime darcığın oturunca gramerleri öğrenmek hiç de zor olmuyor. Sonra bir ingilizce kursuna git speaking, writing üstüne düş ve gelişmiş olsun. Çeşitli uygulamalarla da destekleyebilirsin. Voscreen tavsiyemdir.

Biraz uçuk mu oldu ne? Anadili İngilizce olan ülkede 2-3 yıl olmaktan eğer böyle imkanın yoksa Udemy'e bak ilginç olmuş.

İngilizce basit bir dil. Bence en önemli şey kelime bilmek. Olabildiğince kelime öğren. Kendine kelime kutusu hazırlayabilirsin arkasında Türkçesi önünde İngilizcesi vs. Kelime darcığın oturunca gramerleri öğrenmek hiç de zor olmuyor. Sonra bir ingilizce kursuna git speaking, writing üstüne düş ve gelişmiş olsun. Çeşitli uygulamalarla da destekleyebilirsin. Voscreen tavsiyemdir.
Bende pek bir işe yaramayan kurslara para verme fikrinden haz etmiyorum. İşini hakkıyla yapanlar da var, söylediklerim onları kapsamıyor fakat çoğu yetersiz. İnternet'te bedava ve istenmeyecek kadar çok kaynak var.

Bu sene hazırlık okudum. Gayet eğlenceli rahat bir yil oldu. Su Corona falan girmese daha hoş olurdu. Baya geliştirdi ingilizce olarak. Tabi kişisel tercih bir yıl fazladan okumak var işin icinde. Kelime öğrenmekle başla. Ne kadar kelime bilirsen o kadar iyi olur. Gramer kolay kısım. Ayrıca ben oyunları ingilizce alt yazı ile oynamayi veya film vs içerikleri hem ingilizce hem Türkçe altyazı veya sadece İngilizce altyazı (seviyeye bağlı olarak) olarak izlemeni tavsiye ederim. Bilimkurgu tarzı filmleri sadece ingilizve izlemek bazen beyin yakıyor terim falan kullandıklarında ama diğer tip filmlerde ingilizce altyazida zaten ima ettiği şey ile anliyorsun neyi kastettigini ve kelimelerin başka kullanım yerlerini vs görüyorsun güzel oluyor. Ayrıca çeviri gibi herşeyi aklından çevirme. Sadece düşün ingilizce olarak düşün ve öyle cumleni kur anlatmak istediğini anlat buda baya ise yarar. Suanlik aklıma gelenler bunlar.

Geri
Yukarı