İngilizce öğrenmek için kaynak önerisi

mbq2

Hectopat
Selamlar aranızda İngilizce'yi tek başına öğrenen varsa tavsiye almak istiyorum. Öncelikle İngilizcem kelime dağarcığım reading listening olarak iyi fakat writing ve gramerde çok eksiklerim var. Hatasız cümle kuramıyorum illaki gramer eksikleri çıkıyor. Bunun için A1 seviyesinden gramer çalışmaya karar verdim fakat kurstan yardım almıyorum. Evimde çalışacağım. Çalışırken önerebileceğiniz bir kaynak gramer kitabı Udemy kursu YouTube kanalı internet sitesi uygulama vb. var mıdır? Nereden başlamalıyım konusunda bir fikrim yok. Yardım tavsiye önerilerinizi bekliyorum.(Gramer çalışırken hangi sıraya göre gideceğimizin yazdığı bir websitesi vardı şu an onu bulamıyorum o siteyi hatırlayan varsa linkini bırakabilir mi ?)

Selamlar aranızda İngilizce'yi tek başına öğrenen varsa tavsiye almak istiyorum. Öncelikle ingilizcem kelime dağarcığım reading listening olarak iyi fakat writing ve gramerde çok eksiklerim var. Hatasız cümle kuramıyorum illaki gramer eksikleri çıkıyor. Bunun için A1 seviyesinden gramer çalışmaya karar verdim fakat kurstan yardım almıyorum. Evimde çalışacağım. Çalışırken önerebileceğiniz bir kaynak gramer kitabı Udemy kursu YouTube kanalı internet sitesi uygulama vb. var mıdır? Nereden başlamalıyım konusunda bir fikrim yok. Yardım tavsiye önerilerinizi bekliyorum.(Gramer çalışırken hangi sıraya göre gideceğimizin yazdığı bir websitesi vardı şu an onu bulamıyorum o siteyi hatırlayan varsa linkini bırakabilir mi ?)

Altyazılı dizi izle. Hem konuşmalarına aşina olursun hem de yeni kelimeler öğrenirsin.

Benim yaşadıklarıma göre altyazılı dizi izleyip İngilizce öğrenilmez. Ben açık konuşayım. Yabancılara her sosyal mecrada küfür ederek İngilizcemi geliştirdim. İngilizcemin iyi olduğunu düşünmüyorum ama bu tartışmalarım yüzünden translate açarak. Ne dedi bu it, dur bu neydi, şunu diyeyim de ağlasın gibi :D Altyazılı film, dizi kaç yıldır izliyorum yalnızca İngilizcenin nasıl konuşulduğunu ve aksanını anladım. Başka artısı olmadı. Küfür etmeni önermiyorum tabi :D

Benim yaşadıklarıma göre altyazılı dizi izleyip İngilizce öğrenilmez. Ben açık konuşayım. Yabancılara her sosyal mecrada küfür ederek İngilizcemi geliştirdim. İngilizce'min iyi olduğunu düşünmüyorum ama bu tartışmalarım yüzünden translate açarak. Ne dedi bu it, dur bu neydi, şunu diyeyim de ağlasın gibi :D altyazılı film, dizi kaç yıldır izliyorum yalnızca İngilizce'nin nasıl konuşulduğunu ve aksanını anladım. Başka artısı olmadı. Küfür etmeni önermiyorum tabii :D.

Gayet faydalı bir is. Kelime aklında tutmak istemesen bile adamların nasıl konuştuğunu, neye nasıl cevap verdiğini anlıyorsun. Sen dil öğrenmek istememissin o kadar.

Gayet faydalı bir is. Kelime aklında tutmak istemesen bile adamların nasıl konuştuğunu, neye nasıl cevap verdiğini anlıyorsun. Sen dil öğrenmek istememissin o kadar.
Hayır dil öğrenmek istedim. Bazı cümleleri nasıl söylediklerini anlamak için kaç defa tekrarlatmışımdır 20 saniyelik konuşmalarını. Dediğim gibi bu benim yaşadığımdı. Herkes böyle olacak değil elbette. Benim yolum tartışmaymış onu anladım. Tartışarak gelişti yani.

Verdiğiniz öneriler için teşekkür ederim zaten internette baya yabancı ile muhabbetim geçiyor :) . Ama benim demek istediğim İngilizceyi tam uygun iş İngilizcesi dediğimiz tarzda öğrenmek yani kurallı bir şekilde.

Dediğiniz şeyin dersini bana uluslararası ilişkiler bölümünün son senesinde ders olarak verdiler. Zorla geçtim. O dediğiniz seviyede İngilizce konuşmak için, iş adamı ya da yanındaki bir numaralı adam olmak ve kendini bu yola adamak gerek.
Şimdi dediğiniz yukarıdaki ama demek istediğiniz bana orta yollu az dil bilgisi ve en azından karşımdaki ile Kıbrıs meselesini uzun uzun konuşabileceğim bir şeklide öğrenmek diyorsanız Betty Azar Mavi kitabı alın. Baştan sona çözün. Hatalarınızı kitabın arkasındaki cevap anahtarı ile kontrol edin. Anlamadığınızı da bilene sorun.

Dediğiniz şeyin dersini bana uluslararası ilişkiler bölümünün son senesinde ders olarak verdiler. Zorla geçtim. O dediğiniz seviyede İngilizce konuşmak için, iş adamı ya da yanındaki bir numaralı adam olmak ve kendini bu yola adamak gerek.
Şimdi dediğiniz yukarıdaki ama demek istediğiniz bana orta yollu az dil bilgisi ve en azından karşımdaki ile Kıbrıs meselesini uzun uzun konuşabileceğim bir şeklide öğrenmek diyorsanız Betty Azar Mavi kitabı alın. Baştan sona çözün. Hatalarınızı kitabın arkasındaki cevap anahtarı ile kontrol edin. Anlamadığınızı da bilene sorun.
Peki kitap olarak grammar in use mi betty azar mavi mı English grammar inside out mu hangisini tercih edersiniz bu arada udemy den bildiğiniz kitapla eş zamanlı gidebileceğim bir kurs var mıdır ?

Peki kitap olarak grammar in use mi betty azar mavi mı English grammar inside out mu hangisini tercih edersiniz bu arada udemy den bildiğiniz kitapla eş zamanlı gidebileceğim bir kurs var mıdır ?
Çok net konuşayım. Grammer in use kitabını bilmiyorum. Fakat tüm dil bilgisi kitapları genel olarak çoğu konuyu kapsar. İsmi bilinmeyen ucuz diye kitap almayı düşünmezsiniz sanırım. Elinizde hangisi varsa onu kullanın.
Betty Azar önerme sebebim ablalarım (benden 7-8 yaş büyükler) lise hazırlıkta onu aldılar, ben de lise hazırlıkta onu aldım. Yetmedi kitabı bir de üni hazırlıkta bitirdim(2007). O günden bu güne sürekli tekrar etmek dışında hiç dilbilgisi çalışmadım. Demem o ki kitap size baştan ayağa her türlü dilbilgisini anlatabilir. Size öğrenmek kalmış.
Udemy işim gereği sürekli kontrol ettiğim bir site maalesef hiç İngilizce kurslarına bakmadım. Bilmiyorum. Gidip ders alanı da bilmiyorum. Yanlış yönlendirmek istemem.

Son bir tavsiye daha çok para harcayarak değil, çok emek harcayarak dil öğrenirsiniz.

Geri
Yukarı