İngilizce öğrenmek için kitap veya kaynak önerisi

PhemiusTR

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar elimde harika bir set var aslında hafıza teknikleri ile rakamları, İngilizce kelimeleri, olayları vb çoğu şeyi hafızama kodlayabiliyorum. Elimdeki İngilizce seti gramer üzerine. Ben cümle kurma teknikleri ile ilgileniyorum. Basit ve etkili İngilizce cümle vb. noktalarını öğrenmek adına kitap veya kaynak önerisinde bulunur musunuz? Teşekkürler.

Arkadaşlar elimde harika bir set var aslında hafıza teknikleri ile rakamları, İngilizce kelimeleri, olayları vb çoğu şeyi hafızama kodlayabiliyorum. Elimdeki İngilizce seti gramer üzerine. Ben cümle kurma teknikleri ile ilgileniyorum. Basit ve etkili İngilizce cümle vb. noktalarını öğrenmek adına kitap veya kaynak önerisinde bulunur musunuz? Teşekkürler.
Dostum İngilizceyi öğrenmek için İngilizceye maruz kalman gerekir. Yani etrafında ki hayatında ki çoğu şeyi buna göre değiştir. En basit telefonun arayüzünü bile İngilizce kullanmalısın. Orjinal dili İngilizce olan filmleri İngilizce altyazı ile izlemen seni epey geliştirir.

Dostum ben bir şeyi araştırırken yabancı kaynak kullanırım çeviri yaparım. Altyazıları anlamaya çalışırım falan. Ama ders mantığında da ilerlemem gerek diye düşünüyorum. Bir metnin yarısını çat pat anlayıp cümle kurarken zorlanıyorum.

Dostum ben bir şeyi araştırırken yabancı kaynak kullanırım çeviri yaparım. Altyazıları anlamaya çalışırım falan. Ama ders mantığında da ilerlemem gerek diye düşünüyorum. Bir metnin yarısını çat pat anlayıp cümle kurarken zorlanıyorum.
Ders mantığı ile çok zor. Dili ilerletmeden gramer öğrenmene zaten gerek yok. E geriye ne kalıyor? Ben size net sonuç veriyorum bir dil öğrenmek için o dile maruz kalınması lazım. Hevesle, keyifle, dersle bir yere kadar.

İngilizce konuşmak istiyorsanız @494722 hocamın da belirttiği gibi konuşmalısınız. Şu an beni sınava soksanız belki 90-100 alamam ancak akıcı bir şekilde konuşabiliyorum. Her şey gramer değil. Gerçi ben üniversitede hazırlık da okumuştum orası da ayrı bir konu.

İngilizce konuşmak istiyorsanız @494722 hocamın da belirttiği gibi konuşmalısınız. Şu an beni sınava soksanız belki 90-100 alamam ancak akıcı bir şekilde konuşabiliyorum. Her şey gramer değil. Gerçi ben üniversitede hazırlık da okumuştum orası da ayrı bir konu.
Hocam demek istediğim şey şu; ben sıfatı, zamiri, yüklemi cümlede nere koyacağımı bilmedikten sonra her şeyim İngilizce olsa ne yazar ki? Temel edinmek lazım yani. Gerisi gelir. Dediğim gibi çoğu şeyi İngilizce takip ediyorum.

Dil kitaptan öğrenilmez; konuşarak, yazarak, okuyarak öğrenilir. Öncelikle alfabeyi öğrenip bol bol okuma yap daha sonra YouTube üzerinden telaffuz dersleri izle hikaye kitapları veya basit okumalar yap, anlamadığın kelimelere sözlükten bak l. Gramer odaklı olma.

Hocam demek istediğim şey şu; ben sıfatı, zamiri, yüklemi cümlede nere koyacağımı bilmedikten sonra her şeyim İngilizce olsa ne yazar ki? Temel edinmek lazım yani. Gerisi gelir. Dediğim gibi çoğu şeyi İngilizce takip ediyorum.
Sıfatı, zamiri ve yüklemi cümle içinde nereye koyacağınızı kitaptan öğrenemezsiniz hocam. Konuşarak öğrenirsiniz. İsterseniz baştan sonra bütün kitabı yanlış yapmadan öğrenin. Konuşamadıktan sonra bir işe yaramıyor maalesef. Benim otursa size sayfalarca makale veya tez yazabilecek düzeyde gramer bilen arkadaşlarım var. Birisi İngilizce bir şey söyleyince aptal gibi suratına bakıyor.

Geri
Yukarı