İngilizce öğrenmek için öneriler

İskender kebap

Hectopat
Daha fazla  
10. sınıftayım, 2. sınıftan beri İngilizce dersini okulda görüyorum. Lakin hiç çalışmadım öğrenmek istemedim ama şu an eksikliğini hissediyorum. Önerebileceğiniz kaynaklar varsa önerir misiniz? Seviyem orta düzey bile değil az çok kelime bilgim var, gramer bilgim yok denecek kadar az.

Son düzenleyen: Moderatör:
10. sınıftayım, 2. sınıftan beri İngilizce dersini okulda görüyorum. Lakin hiç çalışmadım öğrenmek istemedim ama şu an eksikliğini hissediyorum. Önerebileceğiniz kaynaklar varsa önerir misiniz? Seviyem orta düzey bile değil az çok kelime bilgim var, gramer bilgim yok denecek kadar az.
Duolingo adında bir uygulama var gayet başarılı.

Kardeşim bazı sitelerde İngilizce Dil eğitimi paketi bulunuyor A'dan Z'ye ama açıkçası herhangi bir artısı olur mu bilmiyorum detaylı olarak araştırmadım. Ben de almayı düşündüm ama hiç alma girişiminde bulunmadım.

Kaynak olarak pearsonun raund-up diye bir kitabı var alabilirsen kaynak olarak çok işine yarar. Etkinlikler olsun grammar anlatımı olsun çok iş görür. Ayrıca vocabulary bilmen de çok önemli bu yüzden oxfordun starter ve level 1 okuma kitapları var biraz pahalılar ama kelime bilgini çok geliştirir. Ayrıca filmleri bolbol altyazılı izle. bir süre sonra altyazıyı da kapat. Bu kadar bilgiyi sadece kağıt üstünde bırakmamalısın. Bunun içinde cambly diye bir uygulama var. Yabancı ana dili olan hocalarla konuşuyorsun bu da yardımcı olabilir. Birazda emek ve zaman tabii ki.

Filmleri altyazılı izle.
Oyunların ingilizce altyazılarını oku.
Dinlediğin şarkıları çevirmeye çalış.
Oxford, Cambridge gibi yayınevlerinin İngilizce okuma kitaplarını al.
Son olarak Essential Grammar in Use ve sonrasında English Grammar in Use kitaplarını al.

Yeni konular

Geri
Yukarı