İngilizce Öğrenmek İçin Site Önerisi

Awhlind

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Asgard
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ücretli ya da ücretsiz fark etmiyor yeter ki öğrenebileceğim bir site olsun yeter. Tabii gayret de gerekiyor ve hevesliyim öğrenmeye çabalarım. Okulda öğrendiğim kadar İngilizce biliyorum yani hiç bilmiyorum denebilir. İlla site de olmasına gerek yok eğer bildiğiniz bir yöntem varsa o da olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video yararlı olacaktır. Teknik işe yarıyor.

Şahsen ben Linux, Cyanide & Happiness gibi İngilizce'yi düzgün konuşan kanallarda alt yazı açıp izliyorum. Anlamadığım kelime çıkınca Çeviri'den çeviriyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video yararlı olacaktır. Teknik işe yarıyor.
İzlemiştim bu videoyu. Fakat denemedim. Denemeye başlayacağım, teşekkürler.

Şahsen ben Linux, Cyanide & Happiness gibi İngilizce'yi düzgün konuşan kanallarda alt yazı açıp izliyorum. Anlamadığım kelime çıkınca Çeviri'den çeviriyorum.
Çeviri'nin ne kadar anlamsız biliyorsundur. Bu yüzden pek işe yarayacağını sanmıyorum.

Gerçekten hiçbir şey bilmiyorsanız Türkçe altyazılı dizi veya film izleyerek başlayın. Ama izlerken sadece boş boş bakmayın, söylediği kelimeleri anlayıp türkçe karşılığına bakın özellikle cümleyi nasıl kurduğunu öğrenin. Birkaç ay geçtikten sonra İngilizce altyazıyla izlemeye başlayın ve bilmediğiniz kelimeleri translate gibi araçlarla çevirin.

Türkçe altyazılı dizi veya film izlemenin pek bir fayda sağlayacağını düşünmüyorum. Filmi izlerken gözün 2 seçeneği olur; altyazıyı okumak ve konuşmalara odaklanmak. Göz her zaman basit olana gidecektir. Bu yüzden fazla verim sağlayamayabilirsiniz. Tabi hiç sağlayamazsınız demiyorum.
Size önerim şarkılara odaklanmak olacaktır. Bir şarkı açın ve ilk dinlediğinizde anlayabildiğiniz kadar anlamaya, kelime duymaya çalışın. Daha sonra şarkının sözünü açın ve sözlerine bakarak dinleyin. Hangi kelimeleri yanlış anladığınızı göreceksinizdir ve telaffuzların nasıl yapıldığınıda öğrenmiş olursunuz. En son olarakta sözleri kapatın ve dinleyin.
İngilizce biraz çaba istiyor ama bunu yaparken zevk alırsanız gerçekten çok basit olduğunu göreceksinizdir :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı