İngilizce öğrenmek istiyorum

DracheN

Megapat
Yer
Jüpiter
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Intel Core i5 12400F (6C/12T) GPU: MSI GEFORCE RTX 2060 VENTUS GP OC 6GB GDDR6 192Bit RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV DDR4 3200MHz CL16 Motherboard: MSI H610M BOMBER DDR4 3200MHz(OC) SSD: Kioxia 500GB Exceria NVMe M.2 SSD (1700MB R / 1600MB W) PSU: THERMALTAKE TR2 S 650W 80 PLUS Case: MSI MAG FORGE M100R ARGB Monitor: MSI MAG 251RX 240HZ 1MS GtG 10-bit OS: Windows 11 Home SL
Merhaba arkadaşlar günde birkaç saat boşluğum oluyor günümüzde İngilizce olmazsa olmaz. Oyunlarda solo girdiğimizde bile lazım oluyor. :) Nasıl bir yol izlemeliyim, önerebileceğiniz bir kanal var mı?

Haluk Tatar'ın bir tane oynatma listesi var ona göz atabilirsiniz. Hep ingilizce kelime öğrenin. Sakın bu aksatma. Hep makale çevirmeye bak. Yabancı diziler seyret. İngilizce alt yazılı olsun ki çevirmeye çalış. Gramer çalışmak için bir sürü siteler var. Onlardan düzgünü seçip öğrenmen senin için yeterli olacaktır. İngilizce kelimeleri bir deftere not tutarak yazın ve gramer içinde geçerlidir.

İnternetten yabancı arkadaşlar edin ve onlarla ingilizce konuşmaya çalış.

Arkadaşlar önerileriniz için teşekkür ederim fakat ben ciddi ingilizce öğrenmek istiyorum, yabancı diziler izledim az buçuk var fakat ben gelişmek istiyorum.

Anladığım kadarı ile temel bir İngilizceniz var. Eğer maddi durumunuz yeterli ise bir kursa gidebilirsiniz veya Online olarak Udemy sitesinden Online bir kursa kaydolabilirsiniz. Ben 15 yaşındayım orta üstü İngilizcem var. Sizin İngilizce seviyenizin ne olduğu bilmiyorum fakat tavsiyem kelimelere ağırlık vermenizdir, tabii eğer dil bilginiz yoksa kelime öğrenmenizin bir anlamı yok. Cümle kuramazsanız kelime ne işe yarar ki. Bundan dolayı önce kendi eksiklerinizi belirlenmenizi ve ona ağırlık vermenizi tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı