İngilizce öğrenmek istiyorum

MuhammedYıldız

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, 24 yaşındayım ve iş için yurt dışına çıkmam gerekiyor. İngilizce öğrenmem gerekiyor, kursa gideceğim ancak ne kadar faydalı olur bu konuda bilgi verebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi kurs iyi bi fikir ama bence şu diyeceklerimi kulak ver ben senden küçüğüm ve bunları yaparak ingilizcemi çok iyi bir seviyeye getirdim ;
-Kurs olarak Penta Dil 'i seçtim. (reklam değil)
-Her ders sonu çok uzun tekrar yap ve kısa bilmen gereken önemli yerleri not al.
-wordbit diye kelime uygulaması var onu indir her gün ona bak kelime haznen gelişir.
-ve en önemlisi zaten kursta öğretilecek zamanları çok iyi anla çok dikkat et.

İyi çalışmalar!

Bende 20 yaşındayım, ileride yurt dışında yaşamak istediğim için benim de öğrenmem gerekiyor. Henüz başlamadım ama kurslar bana da saçma geliyor. Şahsen Youtube gibi bir imkanımız varken kursa para vermemenizi öneririm.

Abi kurs iyi bi fikir ama bence şu diyeceklerimi kulak ver ben senden küçüğüm ve bunları yaparak ingilizcemi çok iyi bir seviyeye getirdim ;
-Kurs olarak Penta Dil 'i seçtim. (reklam değil)
-Her ders sonu çok uzun tekrar yap ve kısa bilmen gereken önemli yerleri not al.
-wordbit diye kelime uygulaması var onu indir her gün ona bak kelime haznen gelişir.
-ve en önemlisi zaten kursta öğretilecek zamanları çok iyi anla çok dikkat et.

İyi çalışmalar!
Faydasını görürsün mü diyorsun kardeşim.
Bende 20 yaşındayım, ileride yurt dışında yaşamak istediğim için benim de öğrenmem gerekiyor. Henüz başlamadım ama kurslar bana da saçma geliyor. Şahsen Youtube gibi bir imkanımız varken kursa para vermemenizi öneririm.
Kardeşim herkezin anlayışı farklı olabilir o yüzden ben olumlu olabileceğini düşünüyorum.

Youtube'da 'Video Eğitim' kanalı var. Ben de bu ara bakıyorum faydalı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca mobilde çok fazla uygulama var. Onları da kullanabilirsiniz. Duolingo bu alanda iyilerden birisidir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı