İngilizce öğretmenim sınavı kazanmamı istiyor

199908

Kilopat
Geçtiğimiz ay çok sevdiğim İngilizce öğretmenimle görüşmeye gittim. Başka bir okulda göreve başlamıştı benden sınavı kazanmamı istiyor kısacası bana söz ver dedi söz vererek hata yaptığımı düşünmeye başladım. Verdiğim andan itibaren sözü verirken hiç düşünemedim ne diyeceğimi yanlış bir şey yaptığımı düşünüyorum. Eğer sınavı kazanamazsam ilerleyen zamanlarda benim için bir soruna dönüşebilir mi? Şimdiden yardımcı olabilirseniz çok sevinirim 😟

Son düzenleme:
Geçtiğimiz ay çok sevdiğim İngilizce öğretmenimle görüşmeye gittim. Başka bir okulda göreve başlamıştı benden sınavı kazanmamı istiyor bence bana söz ver dedi söz vererek hata yaptığımı düşünmeye başladım. Verdiğim andan itibaren sözü verirken hiç düşünemedim ne diyeceğimi yanlış bir şey yaptığımı düşünüyorum. Eğer sınavı kazanamazsam ilerleyen zamanlarda benim için bir soruna dönüşebilir mi? Şimdiden yardımcı olabilirseniz çok sevinirim 😟
Öğretmeniniz sizin başarabilmenizi istediği ve sınavı kazanabilmeniz için sizden söz almıştır. Sınavı kazanamazsan elbette öğretmeninle bir sorunun olmaz, neden olsun ki? Tahminimce öğretmenin anlayışlı bir insan. Sınavı kazanamazsan anlayışla karşılar, bir sorun olmaz, dert etme.

Öğretmeniniz sizin başarabilmenizi istediği ve sınavı kazanabilmeniz için sizden söz almıştır. Sınavı kazanamazsan elbette öğretmeninle bir sorunun olmaz, neden olsun ki? Tahminimce öğretmenin anlayışlı bir insan. Sınavı kazanamazsan anlayışla karşılar, bir sorun olmaz, dert etme.
Konuyla ilgili asıl kastım gözümün tek bir yaşına bakmamaya başlar mı? Görüşmeye gittiğim gün düşünce özgürlüğü olmadığı için kamu kurumunda ağzımı açmadım konuyu siyasete saptırabilirdim diye.
İngilizce anlamakta zorlanıyor musun? Neden söz vermemen gerektiğini düşünüyorsun?
Hocam sınavdan kastım YKS sınavı bildiğimiz okulun içindeki dersle ilgili bir sınav değil.
Hocam Allah aşkına tekrar bakar mısınız konuya size zahmet. :D

Yani bilemiyorum ama gerçekten seni seviyorsa başarman için çabalar fakat bunun da bi sınırı var sen çaba göstermezsen en sonunda salar

Konuyla ilgili asıl kastım gözümün tek bir yaşına bakmamaya başlar mı?
Yahu neden böyle bir şey yapsın? Öğretmeninin nasıl bir insan olduğunu bilmedende kesin bir yanıt vermek istemiyorum ama hani alt tarafı bir sınavda başarısız oldun diye öğretmeninin gözünden düşmezsin hele ki seni seven bir öğretmense. Ayrıca öğretmeninin bunu bu kadar "gözünün tek bir yaşına bakmayacak" derecede büyüteceğini hiç düşünmüyorum.

Yahu neden böyle bir şey yapsın? Öğretmeninin nasıl bir insan olduğunu bilmedende kesin bir yanıt vermek istemiyorum ama hani alt tarafı bir sınavda başarısız oldun diye öğretmeninin gözünden düşmezsin hele ki seni seven bir öğretmense. Ayrıca öğretmeninin bunu bu kadar "gözünün tek bir yaşına bakmayacak" derecede büyüteceğini hiç düşünmüyorum.
Gözyaşı konusuna gelecek olursak çevremdeki insanlar sürekli olarak somurtuyor onun için böyle demek istedim. Ha birde söz ver deyince bir anda tedirgin oldum.

Gözyaşı konusuna gelecek olursak çevremdeki insanlar sürekli olarak somurtuyor onun için böyle demek istedim. Ha birde söz ver deyince bir anda tedirgin oldum.
Dostum takma kafana bu kadar boşver ya. Ortada tedirgin olmanı gerektirecek hiç bir şey yok. Zamanında benimde verdiğim sözü tutamadığım oldu ki çoğu kişinin olmuştur. Verdiğin sözü tutamazsan öğretmeninin başka bir isteğini yerine getirirsin ki buna gerek kalmazda yine de kendini iyi hissetmezsen böyle yaparsın. Öğretmeninin sana sınavı kazanacağına dair söz vermeni istemesi demek seni sevdiği, düşündüğü anlamına gelir. Seni seven bir öğretmen seni üzmekte istemez dolayısıyla başarısız olursan anlayışla karşılar.

Geri
Yukarı