İngilizce Okuma

Kozmos

Hectopat
Esenlikler. Benim sinirimi bozan bir durum var. Şu anda İngilizce Harry Potter ve Suç ve Ceza okuyorum. Harry Potter dili daha basit geliyor normal olarak, bunun yanında Suç ve Ceza'yı okurken de çok zorlanmıyorum, bilmediğim kelimeler dışında beni zorlayan bir şey yok. Ancak The Guardian haber sitesini açıyorum normal haber ya da bir makale okurken çıldıracak gibi oluyorum çok zorlanıyorum. BBC açıyorum mesela bu kadar zorlanmıyorum. Ama genelde anlamda çoğu haber sitesinde bir şey okurken beni çok zorluyor. Kitapları bile rahat okurken onlar neden öyle?

Cunku sokak dilini kullanmiyorlar. Resmi ve ciddi bir Ingilizce kullaniyorlar. Zamanla okudukca alisiyorsunuz fakat ilk baslarda acayip zor geliyor. Bana da zor geliyor oysa ki 1 yila yakindir her seyi Ingilizce kaynaklardan arastiriyorum.

Kitaplar sokak dili mi?
Sokak dili degil fakat her tur insanin anlayabilecegi sade bir dil kullaniyorlar. Asagiya bir fotograf birakayim anlarsiniz. Solda gunluk kullanim, sagda ise resmi olarak kullanimi gozukuyor.
1587662645979.png

Sokak dili degil fakat her tur insanin anlayabilecegi sade bir dil kullaniyorlar. Asagiya bir fotograf birakayim anlarsiniz. Solda gunluk kullanim, sagda ise resmi olarak kullanimi gozukuyor.
Eki Görüntüle 544039
Bu durumda dili geliştirmek için kitap okumak yerine haber sitelerine ağırlık versem daha faydalı olur mu? Ya da önereceğiniz başka bir şey....

Bu durumda dili geliştirmek için kitap okumak yerine haber sitelerine ağırlık versem daha faydalı olur mu? Ya da önereceğiniz başka bir şey....
Cevirmen olacaksaniz haber ajanslari ve hukumet bildirilerini takip etmenizi oneririm. Onun disinda gunluk kullanim icin herhangi Ingilizce yazi veya yabanci insanlarla sohbet etme isinizi gorur.

Makale okumak, ileri seviye cümle yapıları vs öğrenmek istiyorsanız gramer çalışmanızı tavsiye ederim. Konuşarak, film izleyerek, yabancı bir ülkede yaşayarak da İngilizce öğrenebilirsiniz fakat iş bir makale yazmaya geldiğinde kullanacağınız cümle yapısı makalede olması gereken üsluba aykırı olabilir.

Benim tavsiyem İngilizce kurslarına gitmeniz -ki birinci öncelik olarak yurtdışındaki kursları öneririm- veya Youtube'den gramer videoları izleyebilirsiniz.

Bir İngiliz Dili öğrencisi olarak sana vereceğim tavsiye okuma konusunda tek bir yöne odaklanmamak olur. Her yerden okumaya çalış. Makaleler biraz daha akademik tayfaya hitap ettiği için teknik terimler çoktur o yüzden okumaktan zorlanabilirsin bu gayet normal bir şey. Kitap, blog yazısı, çizgi roman, makale vb. şeyler okuyarak kelime dağarcığını arttırarak ve zamanları kavrarsan zamanla okuduğunu anlama becerin gelişir. Kısacası okumaya devam et, ilerleyen yıllarda meyvesini toplarsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı