İngilizce paragraf nasıl yazılır?

ABCDE

Hectopat
Sınavımda paragraf çıkacak gelecek planlarıyla ilgili 8 10 cümle arası, geniş zaman, be going to, bağlaçları kullanın diyor ve benim ingilizcem çok da iyi değil ne yapmam lazım?

İngilizcen iyi değilse şimdi birine danışa danışa yaz bi' tane, sınava kadar da ezberle. Gerçi ezberleyeceğine going to yapısını falan öğrensen daha iyi. Bağlaç dediği şey zaten "and", "because" gibi kelimeler; ayrıca çalışmana gerek yok.

First, second, after that gibi kelimeler kullan . Söylediğin cümlelere örnek ver. Bizim hoca daha 2 gün önce bize bunu söylemişti.

Peki örnek paragraflar nerden bulabilirim.
Car races were started in France in 1894. Today, they are one of the most popular audience sports. Competition is something that cars attend and results are announced and issued. The competition has a wholeness and it is original in its own outcomes. It can be combined with a couple of level and a final. Those were the information that Hilmi got from Wikipedia. He is really into the car races. He watches them on T.V whenever he can. He is planning to go and watch a race next weekend and he is just really excited.

İnternette bunu buldum

Will - going to gibi çok çok basit gramer kurallarını öğren. Zaten dil okumadığın sürece simple dışı sormazlar. Atıyorum "I think I will start a course" gibi şeyler. Normalde böyle yazılmaz ama dediğim gibi dil okumadığın sürece kabul eder bence hoca.

Yeni konular

Geri
Yukarı