İngilizce Q klavyeler nasıl Türkçe Q gibi kullanılır?

yeşilkalem

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Motospeed CK62 almayı düşünüyorum fakat daha önce hiç İngilizce klavye kullanmadım. Kullanırken bir sorun yaratıyor mu? İngilizceden Türkçeye nasıl çevrilir? Klavye İngilizce olduğu nedeniyle Türkçe olması için fazladan tuş eklenmesi gerekmiyor mu insanlar nasıl Türkçe harfleri İngilizce klavyelerde basarak kullanıyor? Gibi sorular var kafamda. Klavyeyi çok beğenmiştim ve tam aradığım klavyeydi ama İngilizce olması beni biraz üzdü. Sorulara karşı cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim hepinize.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkçe karakterlerin yerine başka karakterlerin olduğu klavye kısaca. Türkçe karakterler için işletim sisteminden klavye düzenini Türkçe-Q yapman gerekir. Gerisi kozmetik fark. M harfinin yanındaki "<" karakterine basarsan "ö" yazacaktır. Eğer klavyeye bakmadan yazanlardansan şanslısın, Ama harfleri klavyede arayıp yazanlardansan biraz zor olabilir. Ablam harf stickerları alıp Türkçe karakter olması gereken tuşların üstüne yapıştırma gibi bir çözüm bulmuştu kendine :) Bu arada ne kadar önemli bilmiyorum ama İngilizce klavyelerin enter tuşunun küçük, Türkçe klavyelerin enter tuşunun büyük olma gibi bir durumu var.

Türkçe karakterlerin yerine başka karakterlerin olduğu klavye kısaca. Türkçe karakterler için işletim sisteminden klavye düzenini Türkçe-Q yapman gerekir. Gerisi kozmetik fark. M harfinin yanındaki "<" karakterine basarsan "ö" yazacaktır. Eğer klavyeye bakmadan yazanlardansan şanslısın, Ama harfleri klavyede arayıp yazanlardansan biraz zor olabilir. Ablam harf stickerları alıp Türkçe karakter olması gereken tuşların üstüne yapıştırma gibi bir çözüm bulmuştu kendine :) Bu arada ne kadar önemli bilmiyorum ama İngilizce klavyelerin enter tuşunun küçük, Türkçe klavyelerin enter tuşunun büyük olma gibi bir durumu var.
Cevabınız için teşekkürler gayet açıklayıcı ve güzel oldu anladım. Sticker fikri mantıklklıymış sticker dışında CD kalem ile yanına harf Türkçe olarakta yazılabilir bence. İyi günler

Yeni konular

Geri
Yukarı