İngilizce Reading geliştirme

Ssansarsalvo

Hectopat
Dil seçtim diğer dilcilere göre ingilizcem fark edilecek şekilde daha kötü. Pelteğim, R'leri söyleyemiyorum ama üniversite kazanırsam diksiyon kursuna gidip düzelteceğim.
Peltek olduğumdan dolayı zaten cloze test ya da çevirmeyi geçtim Speaking'im çok kötü. Paralı, parasız günlük olarak genel konuları okuyup kendimi test edebileceğim bir program var mı? Programın benim okumamı algılamasına gerek yok sadece metnin doğru okunuşunu gösterse de olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dil seçtim diğer dilcilere göre ingilizcem fark edilecek şekilde daha kötü. Pelteğim, R'leri söyleyemiyorum ama üniversite kazanırsam diksiyon kursuna gidip düzelteceğim.
Peltek olduğumdan dolayı zaten cloze test ya da çevirmeyi geçtim Speaking'im çok kötü. Paralı, parasız günlük olarak genel konuları okuyup kendimi test edebileceğim bir program var mı? Programın benim okumamı algılamasına gerek yok sadece metnin doğru okunuşunu gösterse de olur.
Duolingo çok güzel bir alternatif, günlük aksatmadan çalışırsan ^-^.

@

Onu bir arada kullanmıştım çok basit cümleler oluyor hocam ya.
Rosetta Stone programına da bir göz atabilirsin. Kullanıcı yorumları oldukça olumlu.

Veya günlük olarak öğretmenlerden eğitim alabilirsin.

Eğer R'leri söyleyemiyorsan ingiliz aksanı ile konuşabilirsin.
(Genelde bu aksanda pek R harfi söylenmiyor.)
Youtube'da bu konular ile ilgili birçok video var.

Son düzenleme:
Rosetta Stone programına da bir göz atabilirsin. Kullanıcı yorumları oldukça olumlu.

Veya günlük olarak öğretmenlerden eğitim alabilirsin.

Eğer R'leri söyleyemiyorsan ingiliz aksanı ile konuşabilirsin.
(Genelde bu aksanda pek R harfi söylenmiyor.)
Youtube'da bu konular ile ilgili birçok video var.
Storytel'i alacağım galiba, birde biliyorsanız telefonda ücretsiz paragraf okuma programı önerebilir misiniz?

Kendi içinden ingilizce öğrenmektense bence konuşarak öğrenmen daha iyi. Yabancı insanlarla sesli iletişim kur. Oyunlardır, sohbet uygulamalarıdır,cambly dir vesayre. Konuşmanı geliştir. İngilizceyi sadece aklında geliştirme. Yukarıda arkadaş sana İngiliz aksanı öğrenmeni söylemiş haklı olabilir gerçekten harfleri yutuyorlar senin durumun için çözüm olabilir. Fakat İngiliz aksanı biraz zor bana göre. Öğrenmek için İngiltere de yaşamak lazım. Tabi bu bana göre.

Geri
Yukarı