İngilizce sesli konuşmada anlamada zorlanıyorum

yigit3585

Centipat
Daha fazla  
İngilizcem oldukça iyi ama sesli şekilde İngilizce konuşan kişileri anlamama sıkıntısını yaşıyorum. Ne yapabilirim ne önerirsiniz?

Breaking Bad altyazili bitir.

Edit: TWD, Teen Wolf gibi ingilizce diziler de izleyebilirsin.

İngilizce öğrenmek isteyen başka insanlar için yapılmış videoları değil, gerçekten İngilizce bilenler için yapılmış video-filmleri izle. Zamanla söylenenleri anlamaya başlayacaksın.

İngilizcem oldukça iyi ama sesli şekilde İngilizce konuşan kişileri anlamama sıkıntısını yaşıyorum. Ne yapabilirim ne önerirsiniz?

İngilizcen iyiyse Türkçe alt yazı yerine İngilizce alt yazılı film ve diziler izleyebilirsin. Ya da üniversite hocamızın tavisiyesiydi bir filmin seneryonsunu okuyup ne konuşulacağını bilerek kelimeleri anlayarak izleyip dinlemeni geliştirebilirsin.

How I Met Your Mother veya Friends gibi sitcomları ister Türkçe ister İngilizce altyazıyla izle. İngilizce altyazı daha çok faydalı olur. İngilizce dublaj olacak tabii ki. Sitcomlarda daha gündelik dille konuşuluyor.

İngilizce film, video, hatta sosyal medya hesaplarınızı bile buna göre yönlendirin biraz. Discord üzerinden en basit olarak English sunucusu var. Burada her zaman 7/24 sohbet eden insanlar var. Konuşmayacak olsanız bile sohbete girip dinleyebilirsiniz. Hem farklı aksanlardan da İngilizce duyabilir ve farklı jargonlar da öğrenebilirsiniz.

Geri
Yukarı