Samsung S23 yenilenmiş telefon deneyimi

Dempsey

Hectopat
Merhaba. Malum taksit koşullarından dolayı ya ucuza bir telefon bulacaktım ya da yenilenmiş bir telefon alacaktım. Ben de tercihi Galaxy S23 256 GB yenilenmişten yana kullandım. Destek bilişim'den aldım cihazı. İlginçtir 22 saatte elime ulaştı. Değişim sertifikasına değişen parçalar vs yazıyor. Sanırım kendileri yetkili servis oldukları için orijinal parça kullanıyorlar.

Cihaz sorunsuz, yağ gibi. Düz sıfır S23 gibi cihaz geldi yani. Bu konuda sorun yaşayan da çok insan var ve ben şanssız olduğuma inandığım için kesin bir sorun çıkacak sanıyordum ama şimdiye kadar yaptığım en sorunsuz alışverişlerden birisi oldu. Diğer sitelere hatta destek bilişim'e de kefil olmak istemem tabii ama şansınız varsa ve maddi durum el vermiyorsa yenilenmiş cihaz tercih edilebilir bir yöntem bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Malum taksit koşullarından dolayı ya ucuza bir telefon bulacaktım ya da yenilenmiş bir telefon alacaktım. Ben de tercihi Galaxy S23 256 GB yenilenmişten yana kullandım. Destek bilişim'den aldım cihazı. İlginçtir 22 saatte elime ulaştı. Değişim sertifikasına değişen parçalar vs yazıyor. Sanırım kendileri yetkili servis oldukları için orijinal parça kullanıyorlar.

Cihaz sorunsuz, yağ gibi. Düz sıfır S23 gibi cihaz geldi yani. Bu konuda sorun yaşayan da çok insan var ve ben şanssız olduğuma inandığım için kesin bir sorun çıkacak sanıyordum ama şimdiye kadar yaptığım en sorunsuz alışverişlerden birisi oldu. Diğer sitelere hatta destek bilişim'e de kefil olmak istemem tabii ama şansınız varsa ve maddi durum el vermiyorsa yenilenmiş cihaz tercih edilebilir bir yöntem bence.
Katılıyorum. Düz 2.el yerine iyi bir seçenek. Lakin telefoncu olarak söylemeliyim ki yenilenmiş cihazların 2.el piyasası normal cihazlardan çok daha düşük oluyor. Bu dezavantajı aklınızda bulundurun.

Andoidde iPhone gibi yan sanayi parça çok üretilmediği icin telefonu yan sanayi parçalarla dolduramıyorlardır. IPhone'a göre daha sıkıntısız bir deneyim yaşanır işin yenilenmiş telefon kısmında.
Samsung s, not ve a serisinin üstleri, xiaomi'de mi modelleri, huawei'de p ve mate serisinin üst seviye cihazlarında vs. yan sanayi parçalar randuman tutmuyor. Bundan dolayı orjinal parça bu cihazlarda zorunluluk. Ama alt modellerde yan sanayi parça kullanımı bayağı yoğun maalesef.

Sağolun hocam. Taksit olduğu için biraz yükseldi fiyat. 28300 oldu. A kalite 256gb tercih ettim.

İkinci el önerenler de çok oluyor ama benim anlamadığım iyi kötü bir sertifika veriyorlar en azından. İkinci elde de cihazın başına ne geldiği belli olmuyor pek.
Aslında daha ucuz fiyata alabilirdin, alışveriş kredisi mevcuttu. Şimdi bunun kaç yıllık garantisi var? Samsung tarafında soruyorum, destek bilişim tarafinda değil.

Taksit meselesi hocam. Hepsiburada limiti ile ya da hepsipay ile vs 3 taksit yapılabilse bile 32 33 bin liralara denk geliyor. Ki şuan da cihazın samsung garantisi var zaten 2 sene olmada da. Cihaz sorunsuz, çiziksiz geldi neyse ki. Biraz risk meselesi aslında.

Geri
Yukarı