İngilizce seviyesi nasıl yükseltilir?

mburaktekin

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Ben seviyemi hep B2 olarak bilirdim, A2'ymiş. Bunu gördükten sonra üzüldüm tabii. Dizi izleyin demeyin çünkü dizilerden çok fazla bir şey kazanamadım -altyazılı izliyorum. Grameri okuldan hallederim diye düşünüyorum. Kelime dağarcığımı nasıl geliştiririm? Bugün mesela Empress'in yayınladığı şu metni çevirmeye çalıştım, kısmen çevirebildim ama zorlandım. İlerideki hedefim çevirmen olup İngiltere'ye gitmek. Yaşım 14.

EMPRESS.png

Oyunları İngilizce oynarım bu arada.

Top 1500 kelimeyi öğren, cümle kalıplarını öğren, duolingo gibi uygulamalarda kısa vakitler geçir, çocuk filmleri izle, yabancı arkadaşlar edin.
Gramerimde kısmen sıkıntım yok. Hala eksiklerim var onları da kapatmaya çalışıyorum. Duolingi'yu zamanında denedim bana biraz basit geldi. Yabancı arkadaş nerden edinirim? Gerçi bir ara R6'dan edindim gerçekten iyi anlaşabildik. Top 1500'e bakacağım şimdi.

@efedesu Konyada olunca turistlerin olduğu yer pek fazla yok çalışmak da istemiyorum zaten. Yabancı arkadaşım yok ki konuşayım.

@efedesu Konya'da olunca turistlerin olduğu yer pek fazla yok çalışmak da istemiyorum zaten. Yabancı arkadaşım yok ki konuşayım.
Discord, Instagram gibi yerlerde yabancilarla konusabilirsin. Discord'da arkadas listem sadece yabanci, 1-2 tane de sinif arkadasim var. Ingilizcem iyi fakat yazi yazmaya asiri usendigim icin "me go toilet bye" gibi cumleler kuruyorum, Ingilizce bilgimin safti kaydi.

Ben artık Türkçe şarkı dinlemiyorum, Discord'da arkadaş listemdekilerin çoğu yabancı ve oyunları İngilizce oynarım.
En son, 4-5 yıl önce falan Türkçe şarkı dinledim.
Kendi kendime öğrendim işte, nasıl oldu ben de bilmiyorum xd.

Ingilizcem iyi fakat yazi yazmaya asiri usendigim için "me GO toilet bye" gibi cumleler kuruyorum, İngilizce bilgimin safti kaydi.

Aynen öyleyim ben de, mesela adam uzun uzun fikrimi soran bir cümle yazmış, yes deyip geçiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Discord, Instagram gibi yerlerde yabancilarla konusabilirsin. Discord'da arkadas listem sadece yabanci, 1-2 tane de sinif arkadasim var. Ingilizcem iyi fakat yazi yazmaya asiri usendigim icin "me go toilet bye" gibi cumleler kuruyorum, Ingilizce bilgimin safti kaydi.
Tırnak içindeki cümleye çok güldüm :D Discordda çok takılmam Instagramda nasıl edinirim?
Ben artık Türkçe şarkı dinlemiyorum, Discord'da arkadaş listemdekilerin çoğu yabancı ve oyunları İngilizce oynarım.

En son umm, 4-5 yıl önce falan Türkçe şarkı dinledim.

Kendi kendime öğrendim işte, nasıl oldu ben de bilmiyorum xD.
Ben yabancı şarkıları çok sevmem, sadece 1 tane dinlerim o da Without me. Bu Yabancı şarkı olayını hocam da önerdi sanırsam bakmam iyi olacak.

Bir dil öğrenmek için onunla yaşamalı onunla yatmalısın top 1500 kelimeyi öğren.
Sonra mesela sorry demek yerine MY bad falan gibi kelimeleri öğren.
Ve kelime öğrenmeye o kadar takma ama terim kelimelere çalış.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı