İngilizce video izleyerek öğrenilir mi?

xTurkish

Centipat
Daha fazla  
Udemy ve YouTube'dan video izleyerek İngilizce öğrenilir mi? Videoların bir kısmını izledikten sonra yabancı forum ve sitelerde farklı insanlarla İngilizce konuşarak biraz daha geliştirmeyi düşünüyorum.

Udemy ve YouTube'dan video izleyerek İngilizce öğrenilir mi? Videoların bir kısmını izledikten sonra yabancı forum ve sitelerde farklı insanlarla İngilizce konuşarak biraz daha geliştirmeyi düşünüyorum.
İngilizceyi öğrenmenin en iyi yolu taşıyıcısıyla yani ana dili ingilizce olan biriyle sadece ingilizce konuşmaktır. Artık ne anlarsan. İngilizce bilmeden dil bilgisi bilmenin de bir anlamı yok. Ama katkısı olduğunu düşünüyorsan izleyebilirsin.

Geçenlerde birisi forumda Busuu adında bir uygulama paylaştı oradan görüp aldım aşırı beğendim, deneyebilirsin. Soruna cevap olarak diğer arkadaşın dediği gibi eğer konuşma İngilizcesi öğreneceksen başka kişilerle konuşarak veya diyalogları anlaşılır dizilerden izleyerek de geliştirebilirsin. Sınav için istiyorsan videolar veya canlı kurslar olabilir. Zaten her türlü teknikle pekişirse ilerliyor bu(kitap, film, dizi, reel kişilerle sohbet vs.)

Ben ingilizceyi ortaokulda alt yazılı yabancı dizi izleyerek ve bilmediğim kelimeleri araştırarak öğrendim şu anda anadilim seviyesinde İngilizce biliyorum
Eğer öğrenmeye isteğin ve biraz da yeteneğin varsa öğrenirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı