Sherlock Holmes izleyerek İngilizce öğrenme

Altyazısız izleme. İngilizce altyazı ile izlemeye devam et. A1 İngilizce seviyesindeyken altyazısız izlemek saçmalık olur. Hazırlık okudum ingilizcem C1 ona rağmen kaçırdığım kelimeler veya anlamını bilmediğim kelimeler denk gelebiliyor o yüzden kendim de İngilizce altyazıyla izliyorum.

Altyazısız izleme. İngilizce alt yazı ile izlemeye devam et. A1 İngilizce seviyesindeyken altyazısız izlemek saçmalık olur. Hazırlık okudum ingilizcem C1 ona rağmen kaçırdığım kelimeler veya anlamını bilmediğim kelimeler denk gelebiliyor o yüzden kendim de İngilizce altyazıyla izliyorum.

Sanırım tüm izlediğim diziler de önce Türkçe, sonrasın da İngilizce alt yazı ile izleyeceğim. Bunun belki bir yararı olur.

Benim tavsiyem, konu anlatımlarına çalışarak A2 seviyesine kadar gelin. Sonrasında oyunlar, Discord gibi platformlar üzerinden yabancılarla konuşarak pratik yapın. Devamı çorap söküğü gelir. Ben öyle öğrendim.

Benim tavsiyem, konu anlatımlarına çalışarak A2 seviyesine kadar gelin. Sonrasında oyunlar, Discord gibi platformlar üzerinden yabancılarla konuşarak pratik yapın. Devamı çorap söküğü gelir. Ben öyle öğrendim.

Udemy'den İngilizce kurs satın aldım, ama konu anlatımların da kelime yetersizliği oluyor o yüzden fazla devam edemedim. Ordan devam etmelimiyim sizce?

Udemy'den İngilizce kurs satın aldım, ama konu anlatımların da kelime yetersizliği oluyor o yüzden fazla devam edemedim. Ordan devam etmelimiyim sizce?
Kelime eksiğiniz varsa başlangıç seviyesi İngilizce için hikaye kitapları bulunmakta. Onlardan birini alıp bilmediğiniz kelimenin anlamına, Tureng'den veya Google Çeviri'den bakabilirsiniz. Udemy kursları hakkında bir fikrim yok, fakat Youtube'den konu anlatımlarına bakabilirsiniz Udemy kursunun eksik kaldığı yerden.

Geri
Yukarı