İngilizce Yazışabilmek Ama Konuşmakta ve Anlamakta Zorluk Çekmek

plexies

Hectopat
Merhabalar. Önceden İngilizce destek ekibine girmiştim. Tamamen yazışarak anlaşıyordum. Yazışmam iyi, sorun yok fakat sesli konuşurken anlamakta zorlanıyorum ve anlamadığım için konuşamıyorum. Çok hızlı konuşuyorlar ve anlamak gerçekten zor oluyor. Ne yapabilirim?

Yabancı dizi film video vs izleyebilirsin, bu durum pratik yaptıkça düzelecek bir şey(ingilizcen yeterliyse direk İngilizce alt yazı ile izle) Ya da İngilizce bilen bir kişiyle konuşma imkanın varsa onunla pratik yapabilirsin çok faydası olur.

Birisiyle pratik yapma imkanım zor camly fiyatlarına baktım çok uçuk asgari maaştan bile yüksek..
Yabancı dizi film video 3'ünüde izliyorum ama sesli olarak hala sorun çekiyorum.

voscreen.com bu site ilaç gibi gelecektir size.

İlk önce diyalog çıkıyor sonra siz o diyaloğun bu şekilde Türkçe'ye çeviriyorsunuz.

Son düzenleme:
hocam site çok güzel fakat burda biraz yavaş konuşuyorlar genellikle ama alıştırmak için gayet iyi ve güzel biryer.

Hocam, Discord kanalları var, dil üzerine kurulu. Buralara girerseniz Dünya'nın her yerinden kişilerle İngilizce veya farklı dillerde konuşabilirsiniz. Üstelik tamamen ücretsiz.
Hocam birkaç discordta varım türklerle anlaşabiliyorum fakat gerçek bir amerikan yada ingiliz karşıma çıkınca çok hızlı konuşuyor ve yetişemiyorum.

Şu filmi önerebilirim.

Hem komik hem de benim ingilizce anlamamı geliştirdi belki sana da faydalı olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam birkaç Discord'da varım, Türklerle anlaşabiliyorum fakat gerçek bir Amerikan yada İngiliz karşıma çıkınca çok hızlı konuşuyor ve yetişemiyorum.
Benim dediğim Discord sunucuları, dil öğrenimi ve paylaşımı üzerine olan sunucular. Buradaki insanların hepsi dil öğrenmek için oradalar. Bazen anadili İngilizce olanlar da geliyor, bunlar başka dil öğrenmek için orada bulurken biraz takılıyor İngilizce öğrenen kişilerle de.

Burada bulunan kişilerin hepsi dil sunucusunda olduğunun farkında, bu yüzden çoğu kişi anlayışla karşılıyor. Anlamadım, tekrar eder misin derseniz bir saha söylüyorlar. Siz yavaş konuşurken de genelde sabırla dinliyorlar.

Ancak oyun için olan sunucularda kimsenin böyle bir derdi yok. Bu sunucuları bu amaçla kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

Benim dediğim Discord sunucuları, dil öğrenimi ve paylaşımı üzerine olan sunucular. Buradaki insanların hepsi dil öğrenmek için oradalar. Bazen anadili İngilizce olanlar da geliyor, bunlar başka dil öğrenmek için orada bulurken biraz takılıyor İngilizce öğrenen kişilerle de.

Burada bulunan kişilerin hepsi dil sunucusunda olduğunun farkında, bu yüzden çoğu kişi anlayışla karşılıyor. Anlamadım, tekrar eder misin derseniz bir saha söylüyorlar. Siz yavaş konuşurken de genelde sabırla dinliyorlar.

Ancak oyun için olan sunucularda kimsenin böyle bir derdi yok. Bu sunucuları bu amaçla kullanmanızı tavsiye etmiyorum.
Birkaç yerin davetini atabilirseniz sevinirim ayrıca redditte birsürü yabancı yer takip ediyorum ordanda bi yandan geliştirmeye çalışıyorum ama yazışarak :)

Yeni konular

Geri
Yukarı