İngilizce'de 2 ayda B1 seviyeye çıkılır mı?

546870

Decapat
İngilizcede en zor kısım konuşma diyorlar ve işi zorlaştırıyor diyorlar. Ama benim önceliğim B1 seviyesindeki metinleri okuyup anlama, nedenini sormayın. Anlama olarak B1'e gelebilir miyim 2 ayda?

Zor hocam benim akrabam İngilizce kursuna gitti A1'den basladi ve her kuru 10 haftaydi sonra A2'ye gecti şu an orayida bitirmek uzeredir.

İngilizcede en zor kısım konuşma diyorlar ve işi zorlaştırıyor diyorlar. Ama benim önceliğim B1 seviyesindeki metinleri okuyup anlama, nedenini sormayın. Anlama olarak B1'e gelebilir miyim 2 ayda?

Yapılabilir ancak olabildiğince fazla İngilizceye maruz kalman gerekir diye düşünüyorum. Normal hayatında ilgini çeken konuları olabildiğince İngilizce araştırmanı önerebilirim mesela.

A2 ise cikabilirsiniz aslinda hani 2K-3K verebilecek bir butceniz yok mu kurs merkezinden tek kur alsaniz.

Çalışmanıza ve istikrara bağlı. Günde 1-2 saatle verimsiz çalışarak mümkün değil ama 3-4 saat ve üzeri verimli çalışarak mümkün. Önce dil bilgisini öğrenip sonra kalıpları öğrenecek (tabi eş zamanlı kelime öğrenimi sürecek) ve ardından salt kelime çalışmasıyla hikaye metinleri okumayla devam edip ilerledikçe metinlerin kalibresini arttıracaksınız. (Bunla ilgili uygulamaları da kullanabilirsiniz)

Yeni konular

Geri
Yukarı