İngilizce'de yaşamış olduğum poblemler

araba lastiği

Hectopat
Yer
Jant
7. sınıfa gidiyorum. İngilizce konulara çalışıyor, anlıyorum ve konu kelimelerini kolay bir şekilde öğreniyorum. Fakat iş testlere gelince öyle olmuyor. Sorunun tamamı İngilizce olduğu için mantığını, ne sorduğunu anlayamıyorum. Çünkü sorularda geçen ifadelerin veya ayrıntılı cümlelerin bir çoğunu anlayamıyorum.

6. sınıftaki İngilizce notlarım;

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi - Google Chrome 7.10.2020 02_22_20.png

Seçmelinin daha düşük olma nedeni, hocanın sadece test sorması.

Sizce neler yapabilirim? Ne şekilde bu durumun önüne geçebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İngilizcede yaşadığın bir problem yok, tahminimce bütün öğretmenler gibi senin öğretmeninde dili öğretmeden gramer öğretmeye çalışıyor. Yaptıkları şey Türkçeyi öğretmeden dil bilgisi öğretmek gibi bir şey. Notlarına bakarak kafanı çok yorma, o notlar senin dili ne kadar bildiğini değil grameri ne kadar iyi bildiğini gösteriyor. Sana tavsiyem önce İngilizceyi konuşmayı öğren sonra ingilizce dersine odaklan.

İngilizcede yaşadığın bir problem yok, tahminimce bütün öğretmenler gibi senin öğretmeninde dili öğretmeden gramer öğretmeye çalışıyor. Yaptıkları şey Türkçeyi öğretmeden dil bilgisi öğretmek gibi bir şey. Notlarına bakarak kafanı çok yorma, o notlar senin dili ne kadar bildiğini değil grameri ne kadar iyi bildiğini gösteriyor. Sana tavsiyem önce İngilizceyi konuşmayı öğren sonra ingilizce dersine odaklan.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, ek olarak kendimce şöyle bir yöntem buldum;
Fazlaca soru çözüyorum ve o sorulardaki bilmediğim kelimeleri vs. not alıyorum. Türkçesine çevirip öğreniyorum. Bu şekilde en basitinden Eba'daki haftalar önce 75 aldığım bir sınavı tekrar çözüp 92'e yükselttim.
Abim de bu yıl hazırlık okumakta, full İngilizce görüyorlar. Onun da yardımı oluyor.

Geri
Yukarı