İngilizce'siz İngilizce oyun oynamak

Konuyu sanırım yanlış yere açtım.

Ingilizcem pek iyi olmadığından çok sevilen ve Türkçe olmayan oyunları oynamadim.(RDR2 veya Skyrim). Konsol oyuncusu oldugumdan da Türkçe yama nasıl yapılır bilmiyorum. İngilizce'siz bu oyunlari oynasam sorun çıkarır mı?
Küçükken çokça yaptığım eylemdi. Açıkçası İngilizce'min az da olsa gelişmesinin en önemli nedeni budur. Üşenmeyip diyalogları tek tek çevirmeye çalışır, anlamını bilmediğim kelimelerin anlamlarına sürekli sözlükten bakardım. Her neyse; anlamıyorsan eğer oynamamanı tavsiye ederim. RPG oyunlarını bilmeden oynamak kadar kötü bir şey yok. Oyundan zerre zevk alamazsın. Eğer çok oynamak istiyorsan arkadaşların da dediği gibi Google Çeviri'yi kullanabilirsin. Sana kalmış seçim yapmak. 🙃

Yıllarca yaşadığım problem bir oyunu oynayıp hikayeyi anlayamamak...
Skyrim'i Türkçe yamasıyla oynayıp bitirdim(PC)

Fallout 3 için yaşamıştım en son bu sorunu sağ olsun bir forumda yama çalışması yapıldı. Oturup anlayarak bitirebildim. PC oyunlarında az da olsa yama çalışmaları oluyor takip etmenizi öneririm.

Ingilizcem pek iyi olmadığından çok sevilen ve Türkçe olmayan oyunları oynamadim.(RDR2 veya Skyrim). Konsol oyuncusu oldugumdan da Türkçe yama nasıl yapılır bilmiyorum. İngilizce'siz bu oyunlari oynasam sorun çıkarır mı?

Vallahi işine yararmı bilmem ama yayıncılar Türkçe anlatıyor belli kısımları oradan oğrenebilirsin bende Türkçe yama yok diye oyun bıraktım.

Son düzenleme:

Bence bu biraz kodlama bilgisi olmadan kodlamaya benzer.

İngilizcesi basit oyunlardan başlayabilirsiniz oynaya oynaya gelişecektir ben bugün ki ingilizcemin büyük bir bölümünü oyunlardan öğrendim oyunlar çok büyük bir etken, öğrenemiyorum diyerek pes etmeyin. (Örnek olarak Jedi Fallen Order'ı verebilirim basit ve sade bir ingilizceye sahip bi göz atın.)

Öğrenme niyetiyle oynarsanız ne eğlence kalır ne öğrenme. Farkında olmadan ingilizce öğrenmiş oluyorsunuz ve dizi/film izleme alışkanlığınız varsa çevrenizdekilerden daha iyi telaffuz ediyorsunuz. Çabayı bırakın oynayın eğlenin. Zamanla odanızda olan bütün eşyaları ingilizce sayabildiğinizi farkediceksiniz. İşte o zaman başarıya ulaştınız demektir. Gramer hariç.

Yeni konular

Geri
Yukarı