İngilizceyi geliştirmek

mustaley

Decapat
Arkadaşlar ben normalde öyle pek büyük şeyler istemem ne bileyim çok iyi futbol oynayayım, yok LoL'de Master ligi olayım, çok para kazanayım zengin olayım vs gibi hayallerim yok ama ben şu İngilizcenin tabiri caizse içinden geçip anadilim gibi konuşmak istiyorum. Bunun için her şeyi yaparım ki her gün saatlerce çalışıyorum kendi emeğimle harika bir İngilizce öğrenmek istiyorum çünkü para tuzağı olan kurslara bir kere başvurdum ve gelişme gösteremediğim için çok geçmeden çıktım. Seneye work and travel programına başvuracağım şu an B1 seviyesindeyim büyük ihtimalle çünkü aylar öncesinde A2 olduğumu öğrenmiştim.

Bir sene boyunca köpek gibi çalışarak B2 ile C1 arasında olma gibi bir hayalim var. Bir yandan da Watt parası biriktiriyorum. Çalışma sistemim içinde gramer bilgileri olan yabancı bir dergiyi okuyarak ve anlamadığım kelime ya da kalıpların anlamını öğrenerek (telaffuzlarını da).Sizden tek ricam bu yollardan geçmiş kişilerseniz eğer bana tavsiye verin lütfen. Bu tavsiye Watt hakkında olur, gittiğim yolun doğruluğu yanlışlığı olur, yeni bir yöntem olur hiç fark etmez tek tek okuyacağım. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • İngilizce dizi ve film izle, replikleri tekrar et. Netflix'te altyazı açabilirsin.
  • İngilizce haber oku ilgi alanına dair. Tarayıcıya da Google Translate eklentisi kur.
  • Oyunları İngilizce oyna, yanında sözlük ile.

Geri
Yukarı