2024'te Windows 10 mu 11 mi?

W11 Home SL 22h2 kullanırken bende de %25 civarında kullanıyordu 23h2'ye geçince (temiz kurulum ile) RAM kullanımı çok fazla arttı, işlemci olarak 5600. RAM olarak ise 8x2 3600 MHZ kullanıyorum, bilemiyorum anakart veya RAM arızası olabilir o zaman benimki.
Arka plan uygulamalarını kapatın hocam. Win10'daki gibi tek tıkla kapanmıyor 2-3 dakika uğraştırıyor ama kullanıma büyük katkısı oluyor. Ben defalarca Win10 to Win11 yapıp geri döndüm ama bu sefer Win11 olmuş. Bir de ben oyunlarda polling rate'i 2000mhz kullanıyorum. Win10 desteklemediği için stutter oluyor ama Win11'de böyle bir sorun yok.

i7-4810MQ'lu dizüstü bilgisayarıma bypass ile Windows 11 kurdum, cihaz canavar gibi çalışıyor. Ryzen 5 3600'lü masaüstü bilgisayarımda dosya gezgini ve sağ tık menüsü yavaş çalışıyor.

Sanırım bu durum işlemcinin Intel ve AMD olmasına göre değişkenlik gösteriyor. En azından ben öyle deneyimledim.

W11 Home SL 22H2 kullanırken bende de %25 civarında kullanıyordu 23H2'ye geçince (temiz kurulum ile) RAM kullanımı çok fazla arttı, işlemci olarak 5600. RAM olarak ise 8x2 3600 MHz kullanıyorum, bilemiyorum anakart veya RAM arızası olabilir o zaman benimki.

A. Kart veya RAM ile ilgisi yok hocam,
Tamamen sizin kurdugunuz sistemle alakalı.
PC ne yüklersen onu çalısrırır, kullanımda buna göre degişir tabii ki.
Ben isomu kendim modluyorum,
Windows 10 da sistem bosta 2.6 civarında…
W11 de, ki taskbar, startmenü, Explorer seffalık prg. Olmasına ragmen 2.2-3 civarda.
Windows 10 da bu extralar yoktu hem de…

Aslında aynı ISO'yu farklı sistemlerde kutmak en iyi yanıtı verir…

Windows 11 RAM kullanımı azaldı %10 civarı yeni güncellemelerle. Benim çok sorunum var sorunu bir türlü çözemedim her şeyi denedikten sonra bir de Windows 10 deneyeceğim.

A. Kart veya RAM ile ilgisi yok hocam,
Tamamen sizin kurdugunuz sistemle alakalı.
PC ne yüklersen onu çalısrırır, kullanımda buna göre degişir tabii ki.
Ben isomu kendim modluyorum,
Windows 10 da sistem bosta 2.6 civarında…
W11 de, ki taskbar, startmenü, Explorer seffalık prg. Olmasına ragmen 2.2-3 civarda.
Windows 10 da bu extralar yoktu hem de…

Aslında aynı ISO'yu farklı sistemlerde kutmak en iyi yanıtı verir…

Hocam sizin Windows sisteminizden Windows Update'yi ve Defender'i sildiniz mi?

Geri
Yukarı