İngiltere ve Almanya'dan Ekran Kartı Almak

Ben de yurt dışından işlemci getirteceğim için çok araştırdım bu konuyu, Almanya'da "Tax Free" vergi dönüş oranı %10, İngiltere de ise bu oran %9.25. Bu oranlarla hesaplar isen hangisinin daha ucuza geleceğini daha rahat anlayabilirsin.

Ben de yurt dışından işlemci getirteceğim için çok araştırdım bu konuyu, Almanya'da "Tax Free" vergi dönüş oranı %10, İngiltere de ise bu oran %9.25. Bu oranlarla hesaplar isen hangisinin daha ucuza geleceğini daha rahat anlayabilirsin.
bidaki ay'ın başında 2 ülkeden'de tanıdıklar geliyor onlara aldırtıp getirmeleri için sormuştum.

Eğer pasaportlarına işletirlerse kartı %10'a varan para iadesi alabiliyorlar

Tabi; öncelikle ürünü aldığınız yerden "Tax Free" belgesi istiyorsunuz. Onlar size belgeyi ve faturayı veriyorlar. Üstündeki bilgileri dolduruyorsunuz. Ülkeden çıkış yaparken hava alanında "Tax Free" bürosuna gidiyorsunuz. Onlar da size ürünün faturası üzerinden belirlenen yüzdeye denk gelen parayı iade ediyorlar. Benim Almanya'dan aldığım ürün şu şekilde:

Dosya Ekleri

• 123.jpg
    123.jpg
    76,2 KB · Görüntüleme: 335
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı