İngiltere vize başvurusu neden kabul edilmiyor?

Theİ3lü

Decapat
Herkese selam. 2003 yılında ailem İngiltere'de idi, bende dahil. Ardından 2005 yılında bize sınırsız oturma izni verildi İngiltere için ama 2006 yılında babam Türkiye'ye geri dönmek için bunu iptal ettirmiş ve imzaları atmış. 18 yaşından küçük olduğum için benim yerime sayıldı imzası. Sonra ailem Türkiye'ye gönderilmiş ama babam geldikten 6 ay sonra vefat etti ve biz yıllardır İngiltere'ye gitmek için vize başvurusu yapıyoruz, kabul edilmiyor. Nedeni ne olabilir?
Eklemeyi unutmuşum, İngiltere İçişleri Bakanlığı'na mail attım cevap bekliyorum.

Vay be millette ne şans var. Oturma izni verip ve bunu iptal ettirip geri dönmenizden dolayıdır. İngiltereye vize almak zor iştir hele bu zamanlarda, herkesi kabul etmezler kaldı ki siz zamanında oturma izni bile almışsınız bence büyük nimet ben olsam dönmezdim.

Vay be millette ne şans var. Oturma izni verip ve bunu iptal ettirip geri dönmenizden dolayıdır. İngiltere'ye vize almak zor iştir hele bu zamanlarda, herkesi kabul etmezler kaldı ki siz zamanında oturma izni bile almışsınız bence büyük nimet ben olsam dönmezdim.

Hocam bazı YouTuber'lara(mesela MuratAbiGF'ye) bile verilmiyor. Gerçekten çok zor, geri dönmeye dair garanti isteniyor diye biliyorum.

Vay be millette ne şans var. Oturma izni verip ve bunu iptal ettirip geri dönmenizden dolayıdır. İngiltere'ye vize almak zor iştir hele bu zamanlarda, herkesi kabul etmezler kaldı ki siz zamanında oturma izni bile almışsınız bence büyük nimet ben olsam dönmezdim.

1 yaşında bile değildim o zamanlar :) haberim yoktu.

İstediğin kadar ünlü ol. 😅 Orası İngiltere, kolay kolay kabul etmezler. Normal şartlar altında tatil amaçlı belki ama orada kalmak için ya işe yarar birisi olmanız lazım ya da başka şeyler. Vallahi umarım bir şekilde kabul ederler, şansınız var ise yurt dışında yaşamayı da düşünüyor iseniz başka ülkeleri de değerlendirebilirsiniz. İngiltere vatandaşlığınız var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İstediğin kadar ünlü ol. 😅 Orası İngiltere kolay kolay kabul etmezler normal şartlar altında tatil amaçlı belki ama orada kalmak için ya işe yarar birisi olmanız lazım yada başka şeyler. Valla umarım bir şekilde kabul ederler, şansınız var ise yurt dışında yaşamayı da düşünüyor iseniz başka ülkeleri de değerlendirebilirsiniz.
Hocam vatandaşlığım "vardı" :).

Yeni konular

Geri
Yukarı