İninal kart ile Amazon'dan Alışveriş Yapılır mı?

IGRENC

Kilopat
Daha fazla  
Amazon'a nasıl para çevireceğimi bilmiyorum bilen birisi yardımcı olursa çok güzel olur. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne alacaksan fiyatını hesapla. Üstüne ininal kartına 10 TL fazla yükle ve alışverişini dolar seçeneğinden yap hiç bir sıkıntı çıkmaz.

Banka kartın otomatik TL'ye çeviriyor diye biliyorum. Benimkiler hep öyle çünkü. Alışveriş yapınca TL olarak kesiyor bir sorun olmuyor.

Dolar olarak ininal'dan ödeyemezsiniz. Yani ben denedim birkaç saat veya 1 gün sonra ''Payment revision needed'' diye uyarı geliyor. Boşuna beklemiş olursunuz o yüzden direk TRY ile ödeyin.

@erenrck Kardeşim bende Amazon'dan Logitech G502 Proteus Spectrum satın aldım Black Friday indiriminden yararlanmak için. Dolar ve ya TL olarak mı yaptım hatırlamıyorum. Ama bende ''Payment revision needed" hatasını aldım sen çözebildiysen çözüm yöntemini bi' zahmet yazar mısın?

Dolar olarak yapmışsındır. TL'ye çevirip yap, %99 düzelmesi lazım. Şuan Dolar çok artışta olduğu için fiyatı artabilir haberin olsun.

Başka bir forumda okumuştum böyle hata aldığımızda isim soyisim büyük küçük harfe duyarlı diye gördüm doğru mudur bilmiyorum. Saçma geliyor ama. Ödeme için CVV(Kart güvenlik kodu) dahi sormadı. Nasıl bi site bu Amazon Aliexpress'te bile soruyor. Ödemeyi doğru düzgün yapamıyoruz. Paramızla rezil ediyorlar. Yatırılan para da geri çekilmiyor kaldı öyle ne yapacağım bilmiyorum. Ödeme için kart numarasını bile ayrı ayrı mı aralarda boşluk bırakarak mı düz mü yazacağımız bile yazmıyor . Amazon ödeme sistemini çok saçma buluyorum.

Neyse kardeşim yardımın için teşekkür ederim.

Senin dediğin sorun TL olarak ödenmemesinden kaynaklanıyor diye biliyorum. Bence sistem kullanmayı bilene gayet rahat. 4-5 kere alışveriş yaptım hatta para ödemeden ürün bile aldım ama hiç sıkıntı yaşamadım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı