İninal Kart sitesi görünümlü dolandırıcı siteler

grkn14

Hectopat
Yer
WORLD
Daha fazla  
Arkadaşlar az önce telefonda gezerken karşıma bir reklam Reklam İninal Kart reklamıydı ve 01-31 Ocak arası yenilenen sitemize giriş yapanlara 50 TL ücretsiz bakiye veriyoruz yazıyordu. Resme tıkladığımda İninal Kartın resmi sitesiyle aynı olan bir site çıktı tabi bende giriş yaptım siteye, bilgilerimi girdim telefonuma şifre geldi. Normalde İninal'ın gönderdiği şifre 4 haneli fakat bu gelen şifre 6 hane olarak geldi. Daha sonra kart hareketlerime baktıktan sonra bakiye aktarımı yapıldığını gördüm. Kesinlikle böyle bir reklam karşınıza çıkarsa tıklamayın dolandırılmayın.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz uyanık olun. Her ay ücret kesen kart neden giriş yapınca 50 TL bakiye versin ki ?
Biraz da sizin hatanız.

Arkadaşlar az önce telefonda gezerken karşıma bir reklam Reklam İninal Kart reklamıydı ve 01-31 Ocak arası yenilenen sitemize giriş yapanlara 50 TL ücretsiz bakiye veriyoruz yazıyordu. Resme tıkladığımda İninal Kartın resmi sitesiyle aynı olan bir site çıktı tabi bende giriş yaptım siteye, bilgilerimi girdim telefonuma şifre geldi. Normalde İninal'ın gönderdiği şifre 4 haneli fakat bu gelen şifre 6 hane olarak geldi. Daha sonra kart hareketlerime baktıktan sonra bakiye aktarımı yapıldığını gördüm. Kesinlikle böyle bir reklam karşınıza çıkarsa tıklamayın dolandırılmayın.

Eki Görüntüle 358200

Hangi sitedir bu?

WebWiew'dir o. Yazar orada da site adresi, en kötü tarayıcıdan açılıp bakılır.Bilmeyen insanların 3-5 kuruşuna göz dikilince üzülüyorum gerçekten.
Özellikle Twitter yaptığı reklamlara hiç dikkat etmiyor. Her türlü dolandırıcılık reklamı bulunuyor Twitter'da. Reklam seçimi konusunda şirketlerin daha özenli olmaları gerek. Banka tarzı müşterisinin para güvenliğini sağlaması gereken şirketlerin de daha güvenli olması gerek. İninal'i genelde çocukların kullandığını bildikleri için umut tacirliği yapmışlar belli ki.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı