İninal Kart Steam'den ne kadar komisyon alır?

İşte buna komisyon deniyor.
Ona komisyon deniyor doğru. Bizim konuştuğumuz Steamden dolar züerinden alırken bankanın makas payı. Bu ininalde yoktur büyük ihtimalle, varda olabilir. Hiç bir yerde yazmadığından bilemiyorum.
Bankalarda makas payı var sen 1 dolara alıyosan senden daha fazla çekiyor. Çünkü bankada o dolar kuru daha fazla.

Harcama yaparken sizin yaptığınız alışverişe bir ek para ekleyemez hiçbir banka. Makas farkının amacı hafta sonu borsalar kapalı olduğu için bankanın kendini korumak için yaptığı uygulama.

Nasıl yani yatırırken 2 lira alıyor 300 TL başına ondan mı bahsediyorsunuz?
Komisyonu bilmiyorum ama evet. Şok'tan 1500 TL yatırılmaz herhalde. 1200 TL diye biliyorum sınırı. ATM komisyonunu ise bilmiyorum. ATM ise mesela 1500 TL üzerinden 20 TL komisyon keserse (bu gerçek oran değil, salladım örnek için) hesabınıza 1480 TL yatar.

Şimdi oyunların bir kısmını aldım denemek için oyunlar 391 TL tuttu ama karttan 411 TL çekti yani kur makası var.
Demek ki İninal'de doları normal seviyeden üstte tutmuş dediğim gibi. Eklemez diyenler nerede :D

Bankada döviz alış satış fiyatları farklı ve piyasadan yüksek olur ininaldede farklı olmaz bu, senin hesabındaki TL'yi dolara çevirip ödeme yaptığı için hesapladığın miktardan fazla çekicektir yani ekstra para falan almaz diyenler daha önce dolarla alışveriş yapmamış herhalde.

Geri
Yukarı