Ininal karta imza atılmalı mı?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ininalın yeni çıkan kartından aldım ama daha hiç kullanmadım. Arkasında "yetkili imza imzalanmadığı takdirde geçersizdir" yazıyor. Kalemle oraya imza atmam mı gerekiyor yoksa farklı bir şey mi yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.
IMG_20190629_170135.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni ininal kart ise at. İçinde nakit taşıdığın ve artık çekebilme özelliği geldiği için sıkıntı teşkil edebilir. Bir şey yapma gibi cahil cevaplarada kanma burada. Kredi kartı ve banka kartı önemlidir. İlerde kaybolur ve imza karşılığı birşey istenirse apışıp kalırsın.

Saygılarımla.

18 yaşından büyük değilsen istediğin her şeye imza atabilirsin . Fakat 18 yaşından büyüksen adam akıllı bankamatik hesabı açmanı öneririm.

Hatırladığıma göre eskiden kredi kartını imza atarak kullanılıyormuş. Bu yüzden imzaların karşılaştırılması yapılabilmesi için imza atılması gerekiyordu. Şimdi pos cihazlarının yaygınlaşmasıyla farklı güvenlik tedbirleri ortaya çıktığı için imza olayına çok bakılmıyor. Ben hiçbir kartımda imza bulundurmuyorum.

Yıllardır banka kartı kullanıyorum. İmza atmadım. Hiçbir sorunla da karşılaşmadım.

18 olunca imzası mı değişiyor? 18 olmadan önce tüm dünyayı imza ile doldursa 18 olduğunda ne olacak?
Şöyle açıklıyım eğer sen 18 yaşından küçüksen hukuksal olarak çocuk sayılıyorsun o yüzden senin üzerinden bir şey yapamazlar çünkü herhangi bir izinde bile ailenin onayı olması lazım. En basitinden bir lisans bir telefon hattında bile sen 18 yaşından küçüksen tek başına yapamazsın.

Şöyle açıklıyım eğer sen 18 yaşından küçüksen hukuksal olarak çocuk sayılıyorsun o yüzden senin üzerinden bir şey yapamazlar çünkü herhangi bir izinde bile ailenin onayı olması lazım. En basitinden bir lisans bir telefon hattında bile sen 18 yaşından küçüksen tek başına yapamazsın.
Ben de diyorum ki o tip belgelerde tarih var. Kartlarda ya da duvarda tarih yok. Önüme gelen yere imza atarsam ne olacak?

Yeni konular

Geri
Yukarı