İninal sanal ve fiziksel kart ne işe yarar?

0Lykia

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Kaldırım Mühendisi
Arkadaşlar merhaba. Ben ininal kart satın aldım. Ve bu kartı sanal karta kaydettim. Ama arkadaşlarım sanal karta atm den para atamıyorsun dedi ve yeni bir fiziksel kart almamı önerdiler.Yeni kart aldım ve bunu fiziksel kart olarak kaydettim.Şimdi fiziksel ve sanal kart arasındaki fark nedir? Fiziksel karttan internette alışveriş yapılır mı? Sanal karta tam olarak nasıl para atacağım?

Bu soruların cevabını bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Inınaldan kart almadan oluşturduğun sanal kartına biri para transferi yaparsa veya sen başka bir kartından para transferi yaparsan içindeki bakiye kadar geçerli yerlerde kullanabilirsin ama elinde fiziksel bir kart olmadığı için ATM'den para çekme işlemi yapamazsın. Eğer kart satın alırsan hesabına kayıt edip fiziksel olarak bir markete gidip alışveriş yapabilirsin içindeki bakiyeye göre veya biri senin o kartına para transferi yaptığında gidip çekebilirsin. Fiziksel olarak elinde kart bulunmasının böyle güzel bir avantajı var. Önceki seri ininal'da para çekme yapamıyordunuz artık yeni siyah kartlarda bu mümkün. Yani elinizde fiziksel bir kartın bulunması sizin bir yere gittiğinizde kullanmanızı veya içindeki miktarı ATM'lerden çekmenize imkan veriyor.

Inınaldan kart almadan oluşturduğun sanal kartına biri para transferi yaparsa veya sen başka bir kartından para transferi yaparsan içindeki bakiye kadar geçerli yerlerde kullanabilirsin ama elinde fiziksel bir kart olmadığı için ATM'den para çekme işlemi yapamazsın. Eğer kart satın alırsan hesabına kayıt edip fiziksel olarak bir markete gidip alışveriş yapabilirsin içindeki bakiyeye göre veya biri senin o kartına para transferi yaptığında gidip çekebilirsin. Fiziksel olarak elinde kart bulunmasının böyle güzel bir avantajı var. Önceki seri ininal'da para çekme yapamıyordunuz artık yeni siyah kartlarda bu mümkün. Yani elinizde fiziksel bir kartın bulunması sizin bir yere gittiğinizde kullanmanızı veya içindeki miktarı ATM'lerden çekmenize imkan veriyor.
Peki fiziksel kartta internetten alışveriş yapabilir miyim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı