Initial D izleme sırası nedir?

egeoz316

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Initial D animesine başlamak istiyorum lakin sitelerden baktığımda birçok farklı versiyonu var; First Stage, Fourth Stage, Extra Stage diye ve ayrıca filmleri de var. Initial D için nereden başlanmalı ve nasıl bir izleme sırası ile izlenmeli?

Son düzenleyen: Moderatör:
1. sezon: Initial D First Stage (26 Bölüm)
2. sezon: Initial D Second Stage (13 Bölüm)
3. sezon: Initial D Third Stage (Film)
2. ve 3. sezonların yan hikayesi: Initial D Extra Stage (2 Bölüm)
4. sezon: Initial D Fourth Stage (24 Bölüm)
4. sezonun yan hikayesi: Initial D Extra Stage 2 (1 Bölüm)
5. sezon: Initial D Fifth Stage (14 Bölüm)
6. sezon final: Initial D Last Stage (4 Bölüm)

Bunların dışındakiler özet.

Bende ekleme yapayım animenin bir de yenilenmiş hali olan 3 filmi var asıl seriyi bitirdikten sonra onlara bakabilirsin ana mangaya en sadık olan filimdir normal animesi biraz değiştirilmiş versiyonudur bu üç film ise.
İnitial D Legend 1, 2, 3'tür.

konuyu biraz hortlatmış oluyorum kusura bakmayın ufak bir düzeltme yapmak istedim
  • Initial D First Stage - 26 bölüm, Takumi'nin nasıl Akina Dağı'nın efsanesi olduğu anlatılmaktadır (1998)
  • Initial D Second Stage - 13 bölüm, (1999-2000)
  • Initial D Extra Stage - 2 bölümlük OVA, Impact Blue odaklı yan hikâye (2000)
  • Initial D Third Stage - 100 dakikalık film (2001)
  • Initial D Battle Stage - 50 dakikalık film, First Stage, Second Stage ve Third Stage'deki önemli yarış sahneleri gösterilmektedir (2002)
  • Initial D Fourth Stage - 24 bölüm (2004-2006)
  • Initial D Battle Stage 2 - 1 saatlik film, Fourth Stage'deki önemli yarış sahneleri gösterilmektedir (2007)
  • Initial D Extra Stage 2 - 50 dakikalık OVA, Mako ve Iketani odaklı yan hikâye (2008)
  • Initial D Fifth Stage - 14 bölüm (2012-2013)
  • Initial D Final Stage - 4 bölüm (TV), derleme film (DVD / Blu-ray)
    " Kaynak: Initial D - Vikipedi "

Animeler var iste
Mako ve iketani odakli filmler var
Extra stage 1 2
Animede 5 nci sezona girmeden bitirmek gerek extra stageleri
Sonra animede
5. Sezon
6. Sezon final stage

Bence bu 2005 teki film cok sacma abi anlamiyorum takuminin babasi cok guzel adam adami pislik yapmislar.. itsuke tamam cok pervassiz ama zibidi de degil e hikayeler degismis abi o reyosuke aman allahim allah korusun
Ben de animeyi daha iyi buldum
Legend 123 i henuz izlemedim

Yeni konular

Geri
Yukarı