İnkılap dersine nasıl çalışılır?

emir erdem

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci Lise 1
Matematik ve fenim gayet iyi. Türkçem orta ama maalesef inkılabım kötü. Tarihi sevmiyorum ama önümüzdeki hafta sınavlarım var. Nasıl çalışabilirim inkılaba? Teşekkürler.

Matematik ve fenim gayet iyi. Türkçem orta ama maalesef inkılabım kötü. Tarihi sevmiyorum ama önümüzdeki hafta sınavlarım var. Nasıl çalışabilirim inkılaba? Teşekkürler.

Yusuf Kayaalp sana yardımcı olabilir, anlatımı güzel. Mizahi bir dille anlatıyor. Aklında kalacağını düşünüyorum, inkılap tarihi ile alakalı kaç içeriği var bilmiyorum ama onu ekleyeyim.

Öğretmenin muhtemelen sınavda çıkabilir dediği yerler vardır. O yerleri 2-3 kez oku, üstüne de 1 kere konu anlatımı dinle. Ben sınavdan 1 gün önce hep öyle yaparak Biyolojiden 96, İngilizceden 96, Dinden 85, elektroteknikten 80 aldım.

Geçen sene İnkılap tarihinden hiçbir şey bilmiyordum. LGS'ye girerken tek o dersten korkuyordum. Ama İnkılap değil Türkçe sormuşlardı resmen. Ezber yapman lazım bolca. Tarihle ilgili kitaplar satılıyor onları alıp okuyabilirsin.

Defterinle kitabını oku, zaten her gün test çözüyorsundur. Dershaneden verilen konu anlatımları falan varsa onları da oku yeterli olur.

Anladığım kadarıyla sayısal olarak iyi, sözel olarak kötü bir öğrencisin. Sayısal dersleri sürekli soru çözerek bir noktaya getirebilirsin, ancak genel adıyla Tarih'te bir formül olmadığı için işler bu şekilde ilerleyemiyor. Yapabileceğin en kolay yöntem kitabını bir kaç defa tekrar etmek. Ancak burada kendini Matematik çalışıyor gibi programlayıp sınav odaklı okumamalısın. Herhangi bir makaleyi keyfi olarak okuduğunu düşün, sanki sınav hiç yokmuş gibi. Birde bu esnada gördüğün sayısal verileri bir kağıda kısa bir şekilde tarihleri ile birlikte not al ; örneğin: 1645 'de 4. Murda Revan 'ı kuşattı gibi. Bu notlarını da bir kaç defa tekrar edersen en azından 70 civarlarına çıkabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı