İnkılap hocası bana fena halde taktı

Kerem Sh

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, inkılap dersinde hoca slayt açıyor açtığı slaytlarda bazen bize komik gelen şeyler oluyor. Bu pazar veli toplantısı var ailemi nasıl yatıştırabilirim?

Korkmayın hocam gülün hoca mafya mı çete mi kabadayı mı? Kim bu? Neden korkuyorsunuz? Korkmayın hocam hoşuma gitti güldüm ne var bunda deyip çıkışın hocaya. Vurmaya kalkarsa şikayet edin sizi sessiz bulursa üstünüze daha çok gelir kendinizi ezdirmeyin.

Şimdi başlık yanlış anlaşılma içeriyor bence hoca sana takmamış siz yerli yersiz her şeye gülüyorsunuzdur. Bir değil iki değil adamın her dersinde dersin huzurunu bozmuşsunuzdur, sonucunda size olan bakış açısı olsumsuz olmuştur.

Korkmayın hocam gülün hoca mafya mı çete mi kabadayı mı? Kim bu? Neden korkuyorsunuz? Korkmayın hocam hoşuma gitti güldüm ne var bunda deyip çıkışın hocaya vurmaya kalkarsa şikayet edin sizi sessiz bulursa üstünüze daha çok gelir kendinizi ezdirmeyin.
Neden, dersin huzurunu bozmamak için gülmemeyi deneseler beceremezler mi? Ben de öğretmen olsam ders anlatırken sürekli gülen kimseye tepki veririm. Bir kere iki kere olur elbette herkes insan herkes gülebilir. Bence bu yaşta bir birey için ders ortamında karşısında öğretmen varken nasıl hareket edeceğini kestirmek ve davranışlarını dürtülemek zor değil.

Şimdi başlık yanlış anlaşılma içeriyor bence hoca sana takmamış siz yerli yersiz her şeye gülüyorsunuzdur. Bir değil iki değil adamın her dersinde dersin huzurunu bozmuşsunuzdur, sonucunda size olan bakış açısı olsumsuz olmuştur.

Neden, dersin huzurunu bozmamak için gülmemeyi deneseler beceremezler mi? Ben de öğretmen olsam ders anlatırken sürekli gülen kimseye tepki veririm. Bir kere iki kere olur elbette herkes insan herkes gülebilir. Bence bu yaşta bir birey için ders ortamında karşısında öğretmen varken nasıl hareket edeceğini kestirmek ve davranışlarını dürtülemek zor değil.
Hocam en azından bir öğrenciye kafayı takmazdım git dışarıda gül gülmen geçene kadar da gelme demek çok mu zor? Bizim hocalarımız bizzat bunu yapardı bizde gülmemiz geçince oturup sessizce dersi pürdikkat dinlerdik edepli ve ilhamlı fakat yerinde hareket eden biriydik.

Hocam en azından bir öğrenciye kafayı takmazdım git dışarıda gül gülmen geçene kadar da gelme demek çok mu zor? Bizim hocalarımız bizzat bunu yapardı bizde gülmemiz geçince oturup sessizce dersi pürdikkat dinlerdik edepli ve ilhamlı fakat yerinde hareket eden biriydik.
Gülmek kötü bir şey değil. Tabii ki insanlık hali, aklına komik bir şey gelir gülebilir, arkadaşının bir durumuna gülebilir... Gülsün. Ama bu belli dozun üstüne çıkınca hocanın tepkisin alması kaçınılmaz. Öğrenci sınıfta öğretmene karşı nasıl davranacağını bilmeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı