INNO 3060 Ti & i5-11400F sistem 19500 TL'ye alınır mı?

Sistemin anakartını değiştirdim, sıvı soğutma ekledim, ekstra HDD ekledim. Toplam 19500 Türk lirası tuttu.
Daha iyi bir seçenek bulamadım. Bayram indirimleri pek iyi durmuyor açıkçası.

1651312348787.png

O anakartı alma ısınıyor.

5600X değil düz 5600 alın aradaki fark 1.5k civarıydı en son değmez sadece 0.2 GHz overclock bir model için.

Bende 5600 istiyordum fakat site stoklarında yok sadece 5600X seçeneği var eğer dışarıdan almak mümkünse mantıklı.

SSD kronik sorunlu, 870 EVO aya da 970 EVO Plus yaparak ve SE 224 XT gibi bir soğutucuyla HDD alarak (bütçenizi aşmıyorsa) buna da bakabilirsiniz:

Bu sistem aklıma yatmıştı fakat işlemcisi düşük kalmasından endişe ettim ama halledilmeyecek bir şey değil bu sistemin anakartını değiştirmem gerekli mi bir düşüneceğim biraz tuzlu ama değer gibi.

Son düzenleme:
Bence bu seviye sistemlerde ya 12. nesil İntel yada AMD 5600 işlemci ve üstü model bakın derim. 11400F biraz ölü sokette. Ayrıca 11400F tamamını besleyemeyebilir bazı oyunlarda.

Bende 5600 istiyordum fakat site stoklarında yok sadece 5600X seçeneği var eğer dışarıdan almak mümkünse mantıklı.

Bu sistem aklıma yatmıştı fakat işlemcisi düşük kalmasından endişe ettim ama halledilmeyecek bir şey değil bu sistemin anakartını değiştirmem gerekli mi bir düşüneceğim biraz tuzlu ama değer gibi.
Anakart hakkında bir bilgim yok fakat hdd için attığım linktekini alıp kendiniz taknanız daha mantıklı.

Alınmaz. Ekran kartı fiyatlarının hızla düştüğü bir zamanda çok gereksiz 3060 ti diye bu kadar para vermek. Bugün her yerde bayram indirimleri başlıyor, kesinlikle bakmanı tavsiye ederim. Mesela gaming.gen.tr saat 16.00'da açıklayacak indirimleri. İşlemci konusuna gelirsek 11400F için kesinlikle ama kesinlikle çift fanlı bir sıvı soğutma alman gerekiyor veya kule tipi kaliteli bir marka. Stok soğutucusuyla 100 dereceyi gören bir işlemci çünkü.

Alınmaz. Ekran kartı fiyatlarının hızla düştüğü bir zamanda çok gereksiz 3060 Ti diye bu kadar para vermek. Bugün her yerde bayram indirimleri başlıyor, kesinlikle bakmanı tavsiye ederim. Mesela gaming.gen.tr saat 16.00'da açıklayacak indirimleri. İşlemci konusuna gelirsek 11400F için kesinlikle ama kesinlikle çift fanlı bir sıvı soğutma alman gerekiyor veya kule tipi kaliteli bir marka. Stok soğutucusuyla 100 dereceyi gören bir işlemci çünkü.

İndirim başlangıç zamanları hakkında pek bir bilgim yok İtopya ile beraber hepsi başlamış ve aşağı yukarı aynı fiyatlarda diye düşündüm.
İyi bir sistem değil ki. Niye herkes alınır demiş anlamadım.

Ne olarak iyi değil fiyat mı yoksa parçaları mı beğenmediniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı