Inno3d GTX 1060 Diğer Markalara Göre Neden Daha Ucuz?

ayberkeren

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, eski ekran kartım bozulmasından sonra yeni bir ekran kartı satın alma kararı aldım ve birkaç kişiden ekran kartı tavsiyesi aldım. Inno3d GTX 1060 3 GB 192 Bit GDDR5 bir ekran kartı önerdiler.

Peki benim buradaki sorum şu: Neden normal firmalar gibi (MSI, ASUS, GIGABYTE) 1060 serisinin tek fanlı modelini 1400-1500 TL arası piyasa değerine satarken bu firma da ne var da bu kadar ucuza böyle bir garantili sıfır bir ekran kartı piyasaya sürebiliyor. Bu ekran kartı normal MSI, Asus gibi 1060 markasıyla aynı güçte mi aynı performansta mı peki değilse de ne kadar FPS fark eden kullanan veya yorum yapmak isteyenler lütfen yardımcı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI, Asus, Gigabyte gibi markaların ülkemizde reklamları ve sponsorları çok. Bu yüzden fiyatları biraz daha yüksek kalıyor. Inno3d gibi markaların biraz daha ucuz olmasının sebebi, fazla bilinmemesi ve tanınmaması.

Bu markalar ile kartları aynı fiyattan satsa kimse almaz zaten. Mantıklı düşünecek olursak olayın özeti bu.

İçindeki GPU aynı diğer markalar ile. Soğutma, tasarım gibi farklılıklar var. Soğutma vb. farkı da en fazla 3-4 FPS fark yaratır ki bu da önemli bir sonuç değil.

Çipseti kalitesiz diğer firmalara göre. Benim sıralamam şu şekil:
MSI>ASUS>Gigabyte>Sapphire
Çipsetten neyi kastettiniz bilmiyorum fakat hepsinin içindeki GPU aynı. Aradaki tek fark soğutma ve birazcık çekirdek hızlarıdır. Sıralamanızın da çok doğru olduğunu söyleyemem.

Sanırım Ejderiya yüzünden MSI ilk sırayı aldı. Ülkede bu markanın reklamı çok iyi yapıldığı için diğer markalara kalitesiz gözüyle bakılıyor.
Genel olarak ASUS ilk sırada desek yanlış olmaz. MSI’ın teknik servisteki yetersizliği aşikâr. Şahsen ben yeni kart alacağım ve tercihim ASUS’dan yana. MSI hakkında en azından teknik servis olarak birçok olumsuzluklara rastlıyoruz. ASUS ile pek duymadım böyle şeyler. Sıralamaya gelecek olursak;
ASUS>Gigabyte>MSI>EVGA>ZOTAC... gibi

Son düzenleme:
Inno güvenilirmi değilmi sana kimse 100 de 100 cevap veremez ama şunu sana emin olarak diyebilirim
Firma kötü veya dandik bir firma değil
Arada 2-3 fps oynar ve arada 3-5 C° oynar onun dışında aynı chip set
Fiyata gelecek olursak Inno türkiyede hiç bir reklam yapmıyor e dolayısıylada kimse bilmiyor peki bilinmeyen bir marka neden kaliteli ün yapmış firmayla aynı fiyata satsın
Adamlar düşünmüş abi benim 2000 bütcem olsa asus mu Inno mu desen asus derim tabiki adamlarda o zaman fiyatı düşürelimki hem fiyattan bizi tercih etsinler hemde atıyorum asusun 1050 ti sine vereceği parayı Innonun 1060 ına versinler diye düşünmüşler
Bütçen ona yetiyorsa onu al bence pişman olmassın

Çipsetten neyi kastettiniz bilmiyorum fakat hepsinin içindeki GPU aynı. Aradaki tek fark soğutma ve birazcık çekirdek hızlarıdır. Sıralamanızın da çok doğru olduğunu söyleyemem.
Çipset mainboard oluyor kardeşim. Bir nevi anakart gibi düşün. Bana göre böyle sıralama. O zaman herkes aynı GPU'yu koyuyor gidelim en ucuzunu alalım. Böyle saçmalık mı olur?

Geri
Yukarı