INNO3D GTX 1650 Super vs MSI Radeon RX 5500 XT Mech 4G OC

Daha az güç tüketiyor evet, sıcaklık değerleri de daha iyi ama son gelen Update ile 1650S'yi geçti.
5500XT özellikle AAA oyunlarda biraz daha performanslı ancak stabil driverlardan dolayı 1650 Super öneririm.
Benimde kafamı kurcalayan nokta bu. Artık testlerde daha yüksek FPS verdiğini herkes kabul ediyor. Ayrıca MSI markası olması biraz daha güven veriyor. INNO3D, Galax, Zotac gibi markalara nazaran daha az sorun çıkartır gibi geliyor.

Benimde kafamı kurcalayan nokta bu. Artık testlerde daha yüksek FPS verdiğini herkes kabul ediyor. Ayrıca MSI markası olması biraz daha güven veriyor. INNO3D, Galax, Zotac gibi markalara nazaran daha az sorun çıkartır gibi geliyor.
Birincisi NVIDIA daha iyi bir yazılım desteği sunuyor. İkincisi FPS olarak arada aman aman bir fark yok. Ben 1650 Super alınması tarafındayım.. Daha fazla FPS veriyor dedikleri 5-10 FPS falan. O da bazı oyunlarda. Çoğu oyunda 1650 Super hala önde.

Ayrıca Zotac hakkında belki haklı olabilirsiniz ama Galax ve INNO3D konusunda size hak vermiyorum. Bu markalar yurt dışında çok popüler iki marka. Ekran kartı konusunda ve özellikle tasarlanan ürünlerin soğutması konusunda gerçekten çok iyi firmalar.

Benim de kafamı kurcalayan nokta bu. Artık testlerde daha yüksek FPS verdiğini herkes kabul ediyor. Ayrıca MSI markası olması biraz daha güven veriyor. INNO3D, Galax, Zotac gibi markalara nazaran daha az sorun çıkartır gibi geliyor.

Hahaha... Asıl INNO3D, Galax ve Zotac gibi firmalar yalnızca NVIDIA GPU üretmeye odaklandığı için daha az sorun çıkarma ihtimalleri var.
AMD al geç. Yazılım sorunu falan da abartıldığı kadar değil RX470 kullanıyorum hiç sıkıntı yaşamadım.

RX5000 serisi yeşil ekran, mavi ekran ve siyah ekran sorunlarından geçilmiyor. Bütçesi olan AMD'yi ne yapsın?

icons8-video-card-64.png

RX 5500 XT 4GB / 1650super 4GB

RX 5500 XT
ilk olarak 5000 serisi kartlarda en sorunsuz modeldir, nedeni ise NAVI versiyonunun farklı olmasına bağlanıyor. RX 5500 XT teknik özellikler bakımından TDP değeri hariç daha üstündür. 1650Super modeline göre 130W TDP değeri ile 30W daha fazl değere sahiptir. RDNA ve 7nm üretim teknolojileri ile kart bazlı ısınma problemlerinin çok fazla görüldüğü bir kart değildir. Benzer şekilde 1650Super sahip olduğu TDP değeri ile nadiren kart bazlı sıcaklık sorunları yaşatmaktadır.

Genel ortalamada çok büyük farklar yoktur, fakat RX 5500 XT %4~8 daha performanslıdır.

Global olarak dahil olan etmenler RX 5500Xt 8GB ve 1660Super 6GB oluyor genelde, fakat ülke bazında döndüğümüzde aradaki fiyat farkı uçurumlaşıyor. Bu yüzden bu etmenleri dahil etmek mantıksızlaşıyor.

icons8-idea-64.png

Ben kişisel olarak bir taraf yönlendirmesi yapmayacağım. Indirimleri takip edip düzgün bir modeli uygun fiyata bulabilirseniz iki kart modelini de tercih edebilirsiniz. AMD tarafı sürücüler konusunda bilinçli kullanıcı olmaya zorluyor, fakat Nvdia tarafında sorunlar yaşanmıyor demek doğru olmaz. Bu kartlar fiyat/performans segmentine hitap ettiği ve kart bazlı sıcaklık sorunlarının fazla görülmediğini varsaydığımızda, en uygun fiyata alabildiğiniz model en doğru tercih olacaktır.

Birincisi NVIDIA daha iyi bir yazılım desteği sunuyor. İkincisi FPS olarak arada aman aman bir fark yok. Ben 1650 Super alınması tarafındayım.. Daha fazla FPS veriyor dedikleri 5-10 FPS falan. O da bazı oyunlarda. Çoğu oyunda 1650 Super hala önde.

Ayrıca Zotac hakkında belki haklı olabilirsiniz ama Galax ve INNO3D konusunda size hak vermiyorum. Bu markalar yurt dışında çok popüler iki marka. Ekran kartı konusunda ve özellikle tasarlanan ürünlerin soğutması konusunda gerçekten çok iyi firmalar.
Hocam tekrar rahatsız edeceğim sizi ama az önce şöyle bir fiyata denk geldim MSI GTX 1650 Super Ventus XS OC Sizce 1750TL'Ye bunu mu alayım yoksa 1700TL'ye INNO3D markasını mı alayım. 50TL için MSI'dan vazgeçmek istemiyorum hem anakartım hem monitörüm MSI bu yüzden daha fazla uyumluluk içinde çalışır diye düşünüyorum.

Benim de kafamı kurcalayan nokta bu. Artık testlerde daha yüksek FPS verdiğini herkes kabul ediyor. Ayrıca MSI markası olması biraz daha güven veriyor. INNO3D, Galax, Zotac gibi markalara nazaran daha az sorun çıkartır gibi geliyor.

INNO3D markası daha öncelerde Türkiye'de bulunan sonra çekilen fakat son zamanlarda geri gelen bir markadır. Dandik bir marka değil güvenebilirsiniz.

INNO3D markası daha öncelerde Türkiye'de bulunan sonra çekilen fakat son zamanlarda geri gelen bir markadır. Dandik bir marka değil güvenebilirsiniz.
Hocam 1 üstteki yorumuma da bakar mısınız ? Aynı soğutma bloğunu kullanan MSI Ventus XS OC modeli ile aralarında 50TL fark var. Ankartım ve Monitörümünde MSI olmasından dolayı bir bütünlük olması açısından Ventus modelini tercih etsem olur mu ? Yoksa Ventus modelinin kronik bir sorunu var mı ?

Hocam 1 üstteki yorumuma da bakar mısınız? Aynı soğutma bloğunu kullanan MSI Ventus XS OC modeli ile aralarında 50TL fark var. Ankartım ve monitörümünde MSI olmasından dolayı bir bütünlük olması açısından Ventus modelini tercih etsem olur mu? Yoksa Ventus modelinin kronik bir sorunu var mı?

Bir sıkıntı olmaz sanıyorum tamamen senin keyfine kalmış bir şey dostum :) belki daha optimize çalışacaktır MSI seçersen . Fakat başka marka seçersen de bir sıkıntı çıkarmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı