Inno3D RTX 2060 için 83 derece normal mi?

Umut OZC

Kilopat
Daha fazla  
Biliyorsunuz yaz geldi ve havalar baya bir sıcakladı. Normalde ekran kartı sıcaklığım oyun oynarken 65 en fazla 70 iken şu an Withcer 3'ü ultra ayarla da oynarken 80 hatta 83'ü gördü ve bu beni biraz endişelendirdi. Bu konularda pek bilgim yok, bilgisayarımı da çoğunlukla Technopat Sosyal'den yardım alarak topladım. Ekran kartım Inno3D RTX 2060. Sizce bu sıcaklık değerleri normal mi? İnternetten baktığıma kadar normalmiş ve uygulamaya baktığımda fanın en fazla %70'ini kullanarak bu dereceye ulaştığını gördüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa içi fan durumunuz nedir ?. Gpu fan hızını sizi rahatsız etmicek kadar %60 - %70 seviyelerine çekebilirsiniz. Daha da arttırabilirsiniz fakat fanlar kendini belli edecek biraz ses yapacaktır. Kasa içi ön tarafta 2x 12m silence fan takmanızı öneririm. Yaz aylarında kasa içi fan hızını biraz daha arttırabilir, kasa içi sirkülasyonu sağlayabilir, daha akıcı ve daha serin kullanabilirsiniz. Tabi ortam sıcaklığının da büyük bir etkisi var.

Kasa içi fan durumunuz nedir ?. Gpu fan hızını sizi rahatsız etmicek kadar %60 - %70 seviyelerine çekebilirsiniz. Daha da arttırabilirsiniz fakat fanlar kendini belli edecek biraz ses yapacaktır. Kasa içi ön tarafta 2x 12m silence fan takmanızı öneririm. Yaz aylarında kasa içi fan hızını biraz daha arttırabilir, kasa içi sirkülasyonu sağlayabilir, daha akıcı ve daha serin kullanabilirsiniz. Tabi ortam sıcaklığının da büyük bir etkisi var.
önde 3 tane 12 cm fan arkada da bir tane egzoz fanı var. Gpu fanı en yüksek kullanımda kendini %70 çekiyor ve 80 i o zaman görüyorum direk %70 e mi sabitleyeyim?
şöyle bir ayarı var

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    502,3 KB · Görüntüleme: 106
Ne yazikki INNO3D kullanıcısı olarak 80 ve üzeri değerler görmen normal. Bnde de var bu marka 3 fanlı ve çok dandik 3 fan kullanılmış. Programını INNO3D sitesinden indirip 65 dereceye sabitlemeye çalışabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı