INNO3D RTX 3060 Ti Twin X2 vs Palit RTX 3060 Ti

mert 1938

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. GameGaraj üzerinden sistem bakıyordum, parçaları özelleştirdim ve ekran kartı konusunda kararsız kaldım. Fiyat olarak aralarında 1200-1300 TL civarı bir fark var. INNO3D'yi de pek duymadım sizlere sormak istedim, INNO3D alsam kart ısınır mı?
Kasa modeli: Dark flash DK431 750W 80+
Soğutucu da: MSI MAG CoreLiquid 240R V2 sıvı soğutucu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Değmez hocam neredeyse aynı kartlar . Ucuz olanı alıp geçin fark hissetmezsiniz, o 1300 ₺'yi farklı bir bileşene harcarsınız.
Screenshot_2023-07-17-23-07-11-353_com.android.chrome.jpg

Hocam şöyle bir şey oldu sizce nasıl?
Oyun,grafik tasarım ve yazılım ağırlıklı kullanacağım ekran kartına para yığmaktansa diğer bileşenleri iyi seçmeye çalıştım

Sistem güzel ama ben olsam 30 bin verdiğim sistemde 3060 Ti takmazdım.
Hocam ekran kartı kafasında kafam karıştı 4060 ti mi alsam 4060 mı alsam 3060 12 gb mi alsam bir türlü karar veremedim sizce amaçlarım doğrultusunda en ileriye dönük kart hangisi olur?
bu 8 GB Vram olayına da çok takıldım fazla sıkıntı çeker miyim?

Hocam ekran kartı kafasında kafam karıştı 4060 ti mi alsam 4060 mı alsam 3060 12 gb mi alsam bir türlü karar veremedim sizce amaçlarım doğrultusunda en ileriye dönük kart hangisi olur?
bu 8 GB Vram olayına da çok takıldım fazla sıkıntı çeker miyim?
Verdiğiniz paraya göre değişir bu. Mantık olarak 4060 Ti hepsinden öndedir performans olarak. Ama aradaki fiyat farkı nedir ve değer mi? Esas mesele bu. Gereksiz para dökmeyeyim derseniz, RTX 3060 12 GB hala çok güzel bir kart, uzun süre sizi idare eder. Ama fiyat farkı aşırı yoksa 4000 serisi almak daha uzun ömürlü olur tabii ki. Güncel kart sonuçta.

Eki Görüntüle 1866117
Hocam şöyle bir şey oldu sizce nasıl?
Oyun,grafik tasarım ve yazılım ağırlıklı kullanacağım ekran kartına para yığmaktansa diğer bileşenleri iyi seçmeye çalıştım
usta 30 k tl bu sisteme çok fazla hazır sistem alıp en az 4-5 bin tl kar edebilrisiniz ya da youtube kanallarında indirimli hazır sistem kovalayabilirsiniz ki onlar çok ucuza geliyor 25 k ya 4060ti lı sistem bile bulabilirsiniz yine de siz bilirsiniz

Verdiğiniz paraya göre değişir bu. Mantık olarak 4060 Ti hepsinden öndedir performans olarak. Ama aradaki fiyat farkı nedir ve değer mi? Esas mesele bu. Gereksiz para dökmeyeyim derseniz, RTX 3060 12 GB hala çok güzel bir kart, uzun süre sizi idare eder. Ama fiyat farkı aşırı yoksa 4000 serisi almak daha uzun ömürlü olur tabii ki. Güncel kart sonuçta.
Hocam fiyat farkı 4000 TL ye yakın oluyor ve ben 4000 TL ye değeceğini sanmıyorum.4060ti 12 GB olsaydı düşünmeden alır geçerdim ama 8 gb VRAM benim için sıkıntı biraz ileriye yönelik olsun istiyorum ve sanırım 3060 12 GB olan modeli alacağım.Oyunlarda vs. işimi fazlasıyla göreceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı