Insan çevre problemi

Erayyk71

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar sosyal ailesi. Bugün biraz sizinle kafamda dönüp duran bir sorunu anlatacağım hazırsanız başlıyorum.
Şu anda 20 yaşında olan hayatı yeni yeni kavrayan ve üniversite eğitimi devam eden bir arkadaşınızım. Başlıkta da belirttiğim gibi nereye gidersem gideyim çevremizdeki insanların çok boş şeyler yaptığını görüyorum. Ha derseniz ki sen çok mu dolu şeylerle uğraşıyorsun tabii ki hayır benimde kafamı boşaltmak için yaptığım aktiviteler var fakat demek istediğim başka. Tabii ki her insanın bir kusuru olur o ayrı fakat her gün insanlarla takılan, kafe bar peşinde koşan, parayı saçma sapan şeylere harcayan, dümdüz hayat yaşama peşinde olan vb. insanlarla dolu etrafımız. Bu arada kötü bir üniversitede okumuyorum yani ortamım iyi sadece paylaşmak istemedim. Her neyse bu tür kişilerin yanında vaktini güzel harcayan boş meşgaleler ile uğraşmayan kişiler de vardır. Umarım vardır! Bu tür insanlarla takılmak bana daha cazip geliyor ama bir türlü bulamıyorum. Örneğin yeri geldiği zaman bir konu hakkında konuşalım dediğinde -tabii ki istiyorsa-konuşan ve tartışan, öğrenmeye açık, alaycı tavırı olmayan olan vb.
yani ben mi çok fazla abartıyorum yoksa gerçekten gençlik olarak çok mu kötü durumdayız sizlerin fikirlerini merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana dokunmadiklari surece ne halt yiyorlarsa yesinler. Eger gercekten de paralarini bosa harcayarak, hayatlarini bir hic ugruna harcayacaklarsa onlarin secimi. Bence kafana takma, sonuclarina azda olsa sen katlaniyorsun ama batarsak onlar da bizimle batacak.

Sana göre bir hayat nasıl yaşanır? Bazen çıkıp dışarıda harcadığın 3 saat, evde oturup telefon/PC başında, ders başında harcadığın vakitten daha değerli olabilir. Sana daha çok şey katabilir. Ben ikisinin dengesini savunan bir adamım ve hayatımı da bu şekilde yaşamaya çalışan bir adamım. Yani yeri gelir Ortaköy'de deniz manzaralı mekanda bir kahveye 30 TL de veririm, manzarası E-5 olan bir mekanda 2 TL'ye de çay içerim. Evde 3'ü 1 arada da içerim. Takıldığın arkadaş ortamına göre de değişiyor.

Mesela şikayet ettiğin tarzda hayatını yaşayan çok arkadaşım var. Altlarında Porsche'ler, ceplerinde limitsiz kredi kartları. Şahsen böyle imkanlarım olsa ben de çok takmam bazı sorumluluklarımı, dünyaya 1 geliyoruz, günümü gün ederdim. :) Takıldığın adamlara göre de ortamın çok değişir yani.

Sen kendin ol, para karşısında karakterinden ödün verme. Ait olmadığın yerlerde harcama kendini, yeter.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı