İnsan Mesleğini Nasıl Seçer ?

technofan

Kilopat
Daha fazla  
Daha 8. sınıfım fakat ilerisi çok bulanık ne olacağımı bilmiyorum.

Yeteneklerin ve ilgi alanların üzerine gitmeni tavsiye ederim. Bunların arasından seçim yapabilirsin.

Ne olmak istediğini odana yazıp asacaksın. Onu olman için de çalışman gerekecek. Düzenli çalışırsan güzel şeyler elde edebilirsin.

En cok neye ilgin var ise, o dala yönel.

Ben Metal Teknik üzerine cok ilgili idim mesela, ilgimin ve meslegime verdigim emegin karsiligini fazlasi ile aliyorum.
Önemli olan yapacagin seyi severek yapmak.

Sevgiler...

Valla ben olsam devlet memuru ol derim garanti maaş, hafta sonları tatil, özel bayramlar, özel izinler, devlet primleri ve bunun gibi muazzam örneklere devam o yüzden kesinlikle devlet memuru olmaya çalış bu devirde işten çıktım şu ve bu oldu derdi yok...

Önerebileceğiniz meslek varmı ? Bütün derslerim iyi yani bana kendim eşit ağırlıkmışım gibi geliyor ama bilmiyorum. Geçtiğimiz dönem ortalamam 98 geldi ama en düşük ders fen idi o da 93'tü zaten.

Daha liseye geçmediğin için eşit ağırlık/sayısal dersler hakkında tam bir bilgin yoktur muhtemelen. Dersleri ve meslekleri zamanla tanıdıkça daha iyi bir seçim yapabilirsin. 11. sınıfa kadar mühendislik seçeceğim diye düşünerek gittim, asıl ilgimin matematik değil fen derslerine olduğunu keşfedince ve meslek olarak da istediğim türden olunca tıp seçtim, mühendislik seçseydim daha az mutlu olurdum muhtemelen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…