İnsan Mesleğini Nasıl Seçer ?

En cok neye ilgin var ise, o dala yönel.

Ben Metal Teknik üzerine cok ilgili idim mesela, ilgimin ve meslegime verdigim emegin karsiligini fazlasi ile aliyorum.
Önemli olan yapacagin seyi severek yapmak.

Sevgiler...

Valla ben olsam devlet memuru ol derim garanti maaş, hafta sonları tatil, özel bayramlar, özel izinler, devlet primleri ve bunun gibi muazzam örneklere devam o yüzden kesinlikle devlet memuru olmaya çalış bu devirde işten çıktım şu ve bu oldu derdi yok...

Önerebileceğiniz meslek varmı ? Bütün derslerim iyi yani bana kendim eşit ağırlıkmışım gibi geliyor ama bilmiyorum. Geçtiğimiz dönem ortalamam 98 geldi ama en düşük ders fen idi o da 93'tü zaten.

Daha liseye geçmediğin için eşit ağırlık/sayısal dersler hakkında tam bir bilgin yoktur muhtemelen. Dersleri ve meslekleri zamanla tanıdıkça daha iyi bir seçim yapabilirsin. 11. sınıfa kadar mühendislik seçeceğim diye düşünerek gittim, asıl ilgimin matematik değil fen derslerine olduğunu keşfedince ve meslek olarak da istediğim türden olunca tıp seçtim, mühendislik seçseydim daha az mutlu olurdum muhtemelen.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı