İnsanın dış görünümünü çirkinleştiren şeyler nelerdir?

KURAL BİLMEYEN

Picopat
Yer
Ottawa
Çok çirkin olduğumu düşünmüyorum. Ruh halime göre bazen kendimi aşırı çirkin bazense yakışıklı buluyorum. Peki ya insanın dış görünümünü çirkinleştiren şeyler nelerdir? Bir insan öz güvenli ve yakışıklı olmak istiyorsa uzak durması gereken şeyler nelerdir? Yakışıklı olmak için neler yapılmalı neler yapılmamalı?

Çok çirkin olduğumu düşünmüyorum. Ruh halime göre bazen kendimi aşırı çirkin bazense yakışıklı buluyorum. Peki ya insanın dış görünümünü çirkinleştiren şeyler nelerdir? Bir insan öz güvenli ve yakışıklı olmak istiyorsa uzak durması gereken şeyler nelerdir? Yakışıklı olmak için neler yapılmalı neler yapılmamalı?

Sivilcelerden kurtulmak gerek bana göre.

Bir insanı dış görünüşüyle yargılayan insanları sevmiyorum. Bana göre her halinle güzelsin.

Erkekler için şu saçma sapan ön taraf kıvırcık, arka tarafları 3'e vurma saç modeli. Kadınlar içinse çok abartı makyaj. Yanlış anlamayın, insanları dış görünüşlerine göre asla yargılamam fakat bunlar biraz komik geliyor.

Bir insanı çirkinleştiren şey dış görünüşü değil kalbidir. Kendinizi olduğunuz gibi kabullenmenizi ve kendinizle barışmanızı tavsiye ediyorum bu konuda. Kendinize değer vermelisiniz. Ben dış görünüş hiç önemli değil demiyorum. Bir insandan hoşlanirken ilk başta görüntüsünden hoşlanırsın. Ancak tanıdıkça görüntü değil de kalbine ve davranışlarına göre devam edersin. Bir söz vardır sen çirkin değilsin sadece sen senin tipin değilsin diye. Bakımlı ve temiz olmak önemli bu konuda. Merak etmeyin hocam elbette sizin de görünüşünüzü seven bir çok insan olacaktır hatta vardır.

Yüzündeki tüyler, Siyah noktalar. Sivilceler bana göre problem değil. Güzel/yakışıklı biri ne giyse yakışır ama orta tipli birisi isenşz mecburen güzel giyinmelisiniz. Ondan ziyade vuran ışıkta önemli. Kötü vuran ışıkta kötü gözükürsünüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı