İnsanlar nasıl bu kadar zengin olabiliyor?

ahmylz4565

Centipat
Çevremde bakıyorum çok fazla 1,5 - 2 milyonluk araba alan insanlar var (Doğu'da, Elazığ'da yaşamama rağmen son modellerden maybach gördüm) bu insanlar nasıl bu kadar zengin olabiliyor? Bu kadar para nereden geliyor?

Vergi mi kaçırıyorlar? Diyelim kaçırıyorlar bu vergi kaçırma cidden insanı bu kadar zengin yapıyor mu? Mesela atıyorum aylık 50.000₺. Alan biri vergi kaçırsa hayatını kurtarıyor mu?

Çok uçmak istemiyorum ama ahlakımın el verdiği ölçüde konuşmak isterim.

Tepeden tırnağa yozlaşmış bir ülkede yaşıyoruz, bu tarz bir refah uçurumunu görebileceğin ülkeler belirlidir. Dediğin şeyleri elde etmek için "Legal" yollar imkansıza yakındır. Hep bir haydutluk yapmak gerektirir. daha da konuşmak istiyorum ama kısacası: "çok para helal kazanılmaz" (alın teri ile kazananlar üstüne alınmasın bir zahmet)

Ben hep hayatı maddesel düşünmüşümdür. Refahın olmadığı yerde her şey oluyor maalesef. Refah her şeyin temeli... çok üzülüyorum...

Çok uçmak istemiyorum ama ahlakımın el verdiği ölçüde konuşmak isterim.

Tepeden tırnağa yozlaşmış bir ülkede yaşıyoruz, bu tarz bir refah uçurumunu görebileceğin ülkeler belirlidir. Dediğin şeyleri elde etmek için "Legal" yollar imkansıza yakındır. Hep bir haydutluk yapmak gerektirir. daha da konuşmak istiyorum ama kısacası: "çok para helal kazanılmaz" (alın teri ile kazananlar üstüne alınmasın bir zahmet)

Ben hep hayatı maddesel düşünmüşümdür. Refahın olmadığı yerde her şey oluyor maalesef. Refah her şeyin temeli... çok üzülüyorum...
Bu yazınızı ayakta alkışlamak lazım.Ciddiyim.

Sırf bir yerde arsası var diye 400 daire sahibi olan insanlar var. Babam ilk evini 2001 yılında aldı. Evi satan adam babamı zorlamış karşıdaki arsayı almak için babam ise tercih etmemiş. O arsanın sahipleri 2010'lu yıllarda yanlış hatırlamıyorsam 120 daire aldılar o arsa için. Bir tanıdığımız dürümcü dükkanı açtı tavuk şiş kebap tarzı yemekler yapıp sattı. 3 senede binayı satın aldı dükkanın kat sayısını ikiye çıkartıp içini sıfırdan yaptırdı. Fiyatları artırdı ama insanlar lezzeti için geliyor. Bu örnek konusunu artırabiliriz gene aileden miras kalan insanlar var. Bildiğin koca bir köyü Kurtuluş Savaşı sonrası devlet tarafından verilen insanlar var o adamın çocuklarının servetleri bile bölünmesine rağmen halen milyon dolar civarında.
Maybach konusunda da şöyle bir durum var. Eski 2010 altı Mercedes'lere maybach dönüşümü yapan firmalar ve ilgi var. Yaptıkları iş iyidir kötüdür bilmiyorum ama şöyle örnek atayım

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İllegal kazananlarda var o zenginleri savunuyormuş gibi olmak istemem. İllegal kazananların oranı daha fazla mı daha mı düşük mü bilmiyorum.

Son düzenleme:
Çevremde bakıyorum çok fazla 1,5 - 2 milyonluk araba alan insanlar var (doğu'da, Elazığ'da yaşamama rağmen son modellerden maybach gördüm) bu insanlar nasıl bu kadar zengin olabiliyor? Bu kadar para nereden geliyor?

Vergi mi kaçırıyorlar? Diyelim kaçırıyorlar bu vergi kaçırma cidden insanı bu kadar zengin yapıyor mu? Mesela atıyorum aylık 50.000₺. Alan biri vergi kaçırsa hayatını kurtarıyor mu?

Kimse gelip de çalışarak zengin oluyorlar demesin bana 😄

Kimse gelip de çalışarak zengin oluyorlar demesin bana 😄

Başkasının işinde çalışarak olunmuyor fakat kendi işinde çalışarak olmak mümkün ama şans büyük faktör seçtiğiniz yaptığınız iş büyütülebilir değilse çabalasanızda olmuyor. Ama bir yerden başlanması lazım sermaye olmadan iş yapılamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı