İnsanlar neden aşı karşıtı?

İnsanların aşıya güvenmemesi çok normal, normalde aşıları 1-2 sene boyunca hayvanlar üzerinde test ettikten sonra halka sunarlar ancak böyle bir şey günümüz için geçerli değil. Ayrıca aşı yüzünden ölen insanlarda var, güven verilmiyor. Tabi devlet silke silke yaptırıyor orası ayrı.

Ama o ilacı alırken farkındaysan daha az yan etki çıkıyor çıkanlarda olasıklarıyla beraber kağıtta yazıyor ama aşı olup kalp kriziyle ölen akrabam var. 2 tane aşı olup korona olan akrabam var
En basit ilaç Aspirin beraber gelen kâğıtta ölüm yazıyormu ? Ama alerjin varsa ölme olasılığın var. Pıhtılaşma sorunun varsa en ufak kanama da ölme riskin var. Kalpte ilgili sorun varsa asi tetiklemiş olabilir. Asi %100 korumuyor ama olunca ağır geçirme oranını azaltıyor.

Çip konusunda haklısın. Fakat gidip aşının yan etkilerinden veya zararlarından endişe eden birine cahil diyemezsin o da senin gibi sağlığını düşünüyor.
Tabiki de onlara cahil demedim. Bilmedikleri halde cidden de öyleymiş gibi konuşanlara dedim.

Bana bir şeylerin dikte edilmesinden hoşlanmam. Dikte ettiğiniz için inadına olmayacağım. Millete cahil deyip, bozuk üslupla saldıranlar var onun için yine inadına olmayacağım. İsteyen olur, istemeyen olmaz. Bireysel özgürlükler ve vücut dokunulmazlığı, toplum sağlığı goy goyundan bence daha önemli. Ayrıca aşı olanlar da hastalık bulaştırabiliyor. Yani aşı olmayanlar bence bu yüzden olmuyorlar ve iyi yapıyorlar.

İkincisi hasta olmuyorum. 2 yıldır corona türküsü var ben fazla bir önlem almadım kendimi izole etmedim ama henüz bulaşmadı. Bir şekilde farkında olmadan gecirdiğimi düşünüyorum. Bu saatten sonra aşı olmayı kendim için gerekli görmüyorum.

Son düzenleme:
Ben normal şartlarda Covid'den önceki yıllarda hastalandığımda ilaç bile kullanmıyordum ki bu yaşıma kadar çok şükür grip dışında bir hastalığımda olmadı o da 1-2 günde geçiyordu düzgün beslenme ile, buna dikkat eden birisiyim. Şimdi neden bu aşıyı olayım? İleride aşıdan doğacak olan herhangi bir sağlık sorununda ne olacak? Aşıyı olan da hastalığı kapabiliyor ve bulaştırabiliyor, tek fark ağır veya hafif geçirmekse istemeyenlerin bu kadar üstüne gidilmesinin bir mantığı yok.

Tartışma konusu olacağı ve cahil kesimin böyle diyeceğini herkes biliyordu. Bırakın olmayan otursun evinde. Dolaylı yoldan aşı olmayanları tıkacaklar eve. Zaten 2 3 yıl sonra grip gibi bir şeye dönecek bu.

Uzun vadede etkisi belli değil.
Ama anneme sıra gelirse olacak, çünkü bağışıklığı zayıf. Ama ben olmam. Çünkü virüsün bana bir etkisi yok.

Twitter da 12 hesaptan yazıldığı tespit edilen COVID karşıtı komplo teori yazıları sayesinde, bilim hakkında bilgisi olmayan kişilerin beyinlerinin yıkanması olduğunu düşünüyorum. Açıkçası bilim hakkında bilgi sahibi olmalarına da gerek yok. Koyun sürüsü misali tüm herkes olduğunda onlar da olmak zorunda kalacaklar...

Olmak istemeyenler de çoğu AVM, maç sahaları vb. kalabalık ortamlara giremeyecekleri için yapmak zorunda bırakılacak. Ayrıca dünyada ki çoğu doktor bu gibi komplo teorilerinin doğru olmadığıyla alakalı bilgiler ve kaynaklar vermeye devam ediyor. Nasıl hala yaptırmamaya devam edebilirler anlam veremiyorum.
Uzun vadede etkisi belli değil.
Ama anneme sıra gelirse olacak, çünkü bağışıklığı zayıf. Ama ben olmam. Çünkü virüsün bana bir etkisi yok.

Niye sen insan değil misin?

Anlayamadım. Virüse karşı bağışıklığım var. Coranalı insanlarla 1 hafta aynı evde yaşadım habersiz (aynı bardaktan kola içtim) hasta olmadım. Normalde de çok hasta olmam zaten. Yılda 2 gün yattığım yerden kalkamam. Harici grip bile ne zaman oldum hatırlamıyorum.

WoW, inanılmaz. Ölen bilim adamları mezarında ters döndü şu an da Siz öyle diyorsanız öyledir .(!)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…