İnsanlar neden bu kadar kırıcı?

Çok doğru hocam, haklısınız. Biri de bana “geri zekalı” demişti forumda.
Öyle mi?

Ben şöyle diyeyim;

Mesela sen çok fazla emek gösterdiğin bir şeye biri gelip çalıyor derse sen nasıl bir davranış sergilerdin?
Bunu yaşadığınıza eminim hocam
Kesinlikle içimde bir volkan patlardı, Ancak konuda anlattığım gibi bir ders çıkardığım için karşımda olan kişiye güzelce anlatmaya çalışırdım, anlamazsa yolu açık olsun.

Çok defa yaşadım, çok defa anlattım. Bir süreden sonra zor kullanmak gerekiyor. Normalde kimseyi kolay kolay kırmam. Ancak beni küçük düşürmeye veya emeğimi hiçe sayıp itici davranış sergiliyorsa gözünün yaşına bakmam.

Makale ilk yazdığım zaman "bu rehber olmamış" yok bu olmamış şimdi nedense herkes okuyor.

Zaten kırmak başka bir işe yaramayan insanlar tembeldir.

Eleştiriye açığım, ama kırmak için laf yapanlara gerektiğini derim grafik çalışmama forum içi hizmet ilanı açmış adam geliyor saydırıyor yok kötü bilmem bir şeyler sanki kendi yaptığı sanat eseri .

"Fakir gel skin atayım."
"Babanı paramla döverim."
"Fakir velet."

Hocam eğer başıma böyle bir şey gelseydi ben de ağzıma ne gelirse söylerdim. Ama küfür etmek her zaman, yanlıştır böyle insanlar ne yapsak ne etsek bitmeyecekler bunu söyleyen çocuk da ailesinden, iyi bir ders alamamış çocuktur. Bunun gibi kişilerden her zaman uzaklaşmak gerekir hocam ne, kadar uyarsan bile anlamazlar ve insanları kırmaya devam ederler.

Ben de aynı şekilde hocam.

İkiniz de aynı dertten müzdarip gözüküyorsunuz hocam.
Sizi anlıyorum, bir yerden sonra katlanmak zor geliyordur eminim, ancak yine de kimseyi kırmayın hocam elinizden geldiği kadar en azından.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…