İnsanlar Neden Her Şeyi Biriyle Yapma İhtiyacı Duyuyor?

Onur Haha Atan

Hectopat
Daha fazla  
Yani bilmiyorum ama bazen okulda bile görüyorum tuvalete arkadaşıyla gidiyor, kantine arkadaşıyla gidiyor, koridora arkadaşıyla gidiyor ben pek anlam veremiyorum ben mesela sınıfımdakiler 20 kişi aynı masaya otursun ben tek başıma onların karşısına oturayım umrumda olmaz ama bu şekilde olan insanlara ucube gibi bakıyorlar bazen. Benzer olay bir AVM'de hamburgerimi yerken de başıma geliyor. Mesela sinemaya hiç arkadaşımla gitmedim (hatta evden çıkıp bir arkadaşım ya da akrabam ile bile buluşmadım şu ana kadar her şeyi tek yaparım) ama bir filme bilet alırken kasadaki görevleri sürekli soruyor tek kişi mi? Evet diyorum tek kişi. Bir kişi yani ? Evet evet lanet olsun bir kişi neden bu kadar tuhaflarına gidiyor anlamıyorum. Sonra geçen bir forum sitesinde gördüm şahıs sormuş ki millet tek başıma sinemaya gideceğim, sizce gitmeli miyim diye. Bir şeyi tek başına yapmak yasak mı bu dünyada.

Cünkü insan sosyal yasayan ya da yasamasi gereken bir varliktir. Her seyi degil ama bircok aktiviteyi özellikle sosyal aktiviteyi birileriyle yapmaliyiz bence. Sonra konu disi forumu "Cok yalnizim", "Kimse beni sevmiyor", "Bunalimdayim", "Depresyonda miyim?" konulariyla doluyor :)

Ben sosyal yasayip da psikolojik sorunu olan hic insan görmedim mesela.

Sevgiler :)

Aşırı zeki biri olduğunu varsayarak, yalnizliginla mutlu olmaya çalış. Ama insanlarlada iletişim kesme. Onun dışında yalnızlığa alisirsan hep öyle gider. Bir zaman sonra mutsuz ve depresif olacaksın bu kesin. Kız arkadaşın yoksa kesinlikle bul ve artık onunla paylaş vakit geçir. Sağlıcakla kal.

Paylaşmak güzeldir. Vaktini yemeğini duygularını vs. paylaşırsın. Bu gayet normal. Ancak bazı kişiler dediğin gibi tuvalete bile birlikte gitme zorunluluğu hissediyorsa. Teklifte bulunan kişide özgüven eksikliği çekingenlik olabilir. Çünkü insan yanında sevdiği güvendiği biri olduğu zaman daha rahat daha özgüvenli davranabiliyor.

Aşırı zeki biri olduğunu varsayarak, yalnizliginla mutlu olmaya çalış. Ama insanlarlada iletişim kesme. Onun dışında yalnızlığa alisirsan hep öyle gider. Bir zaman sonra mutsuz ve depresif olacaksın bu kesin. Kız arkadaşın yoksa kesinlikle bul ve artık onunla paylaş vakit geçir. Sağlıcakla kal.
Teşekkür ederim fakat daha 17 yaşımdayım, kız arkadaş derken bir nevi sevgiliyi kastettiyseniz o iş pek bana göre değil. Mâlum yaşıtlarımın çoğu kız arkadaşı cinsel isteklerini tatmin etmek için arıyorlar, benim öyle bir isteğim yok. Doğru insanı bulduğumda evlenirim o kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı