Insanlar Niye Her Şeyi Bildiğini Sanıyor?

Arkadaşlar dikkatimi çekti özellikle site ismini vermeyeceğim (sözlük tarzı bir site) insanlar azıcık, koca bir bilgi denizinde küçücük bir damla kadar bildiğini sandığı bilgilerle insanlara saçma sapan ve hakim olmadıkları yanlış bilgiler veriyorlar hem de her konuda. Dünyanın onların etrafında döndüklerini sanıp kendilerinin her şeyi bildiğini sanıyorlar, bu insanlar niye böyleler?
Diana Necmi Doğru Söylüyor Takma Kafana

Forum başlığındaki "İnsanlar" sözü, sorunun cevabını veriyor. İnsan kibirlidir. Kimi yeterli bir kibre sahiptir, kimi ise Dünya'nın kendi etrafında döndüğünü sanır. Maalesef günümüzde de oldukça kibirli, her şeyi bildiğini sanan, egolu insanlar var. Böyle insanları hayatınıza dahil etmediğiniz sürece sıkıntı yok.

Bu sadece sözlüklerde falan yok. İnsanların olduğu her platform da kendini beğenmiş her şeyi bilen insan tipi vardır(Technopat dahil). Ayrıca bir arkadaş sosyal medya kapatılsın yazmış ona baya güldüm, sene 2021 ve sosyal medya kapatılsın diyen adamlar var.

1613685124169.png

Çok güzel bir sohbet olduğunu görüyorum değerli Technopat ailesinin bilgileri dahilinde paylaştığı fikirlerin neredeyse hepsinde her insanın hak vereceği bir gerçeklik yatıyor demek ki sadece beni rahatsız etmiyormuş bu durum :)

Geri
Yukarı